SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nursea Trawienie nie działa tak szybko – reklama do zmiany

Komisja Etyki Reklamy uznała, że spot radiowy preparatu Nursea Trawienie podkreślający jego bardzo szybkie działanie wprowadza odbiorców w błąd. Przychyliła się w ten sposób do skargi na tę reklamę.

Nursea Trawienie nie działa tak szybko – reklama do zmiany

Spot radiowy Nursei Trawienie, którego dotyczyła skarga otrzymana przez Komisję Etyki Reklamy, zawierał m.in. następujące stwierdzenia: „Działa szybko? Bardzo szybko, w ciągu 30 minut odczuwasz ulgę... Szybka pomoc dla Twojej wątroby”. Autor protestu ocenił, że taka szybkość działania tego produktu nie znajduje potwierdzenia we współczesnej wiedzy medycznej. W konsekwencji skarżący uznał, że przekaz narusza kodeks etyki reklamy oraz ustawę o bezpieczeństwie żywności i żywienia.

Zarządzająca marką Nursea Trawienie i odpowiedzialna za jej kampanie reklamowe firma Synoptis Pharma wyjaśniała, że głównym składnikiem tego preparatu jest wysokostandaryzowany ekstrakt z karczocha. A ta substancja ma tak szybkie działanie żółciotwórcze, że już po 30 minutach od zażycia przynosi ulgę osobie odczuwającej zaburzenia trawienne. Przedstawiciele firmy do swojego oświadczenia dołączyli potwierdzające to materiały naukowe.

Komisja Etyki Reklamy oceniła jednak, że to, iż Nursea Trawienie zawiera w swoim składzie m.in. wyciąg z karczocha, nie oznacza, że działa identycznie jak karczoch. Dlatego w reklamie preparatowi przypisywane jest działanie, którego nie potwierdzono badaniami.

W konsekwencji komisja uznała, że w obecnej formie spot może nadużywać zaufania odbiorców i wykorzystywać ich brak doświadczenia lub wiedzy. Jednocześnie orzekła, że w reklamie należy wprowadzić takie zmiany, aby usunąć naruszenie norm branżowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nursea Trawienie nie działa tak szybko – reklama do zmiany

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl