SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

O lokalnych inwestycjach chcemy dowiadywać się od władz samorządowych

Niemal dwie trzecie Polaków zapytanych o to, kto powinien być głównym źródłem informacji o nowopowstających inwestycjach, wskazuje władze samorządowe. W drugiej kolejności oczekujemy informacji na ten temat ze strony mediów oraz inwestora - wynika z badania SW Research.

<!-- 1.2644s -->

Polacy chcą być informowani o inwestycjach, które powstaną w ich regionie. Oczekują, że odpowiednie informacje trafią do nich przede wszystkim ze strony samorządu lokalnego (65% wskazań), mediów (41%) oraz inwestora (38%). Co piąty badany uważa, że informacji powinni dostarczać niezależni eksperci.

Badani mają wysokie wymagania wobec inwestorów, którzy będą budować w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Chcą, aby otwarcie komunikowali swoje plany za pośrednictwem mediów (49%), rozpowszechniali materiały drukowane (47%), organizowali spotkania informacyjne dla mieszkańców (40%) oraz informowali za pośrednictwem mediów społecznościowych (38%).

Respondenci oczekują zaangażowania w komunikację inwestycji od przedstawicieli władz samorządowych. Ponadto 61% uważa, że decyzja o realizacji inwestycji w danym regionie powinna być podejmowana w konsultacji z jego mieszkańcami. 60% chce być na bieżąco informowane o postępach w budowie, a 40% oczekuje szybkiej decyzji dotyczącej rozpoczęcia prac.

Jednocześnie 43% badanych twierdzi, że nie darzy zaufaniem władz lokalnych. Gorzej wypadają tylko deklaracje dotyczące zaufania do rządu - władzom krajowym ufa 22% respondentów. Natomiast największe zaufanie mamy do mieszkańców miejscowości, w której mieszkamy.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję SW Research na zlecenie On Board PR Ecco Network w dniach 20-24 maja 2013 r. metodą internetowych zestandaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych (CAWI). Próba badawcza miała charakter losowy. Zebrano łącznie 995 w pełni wypełnionych kwestionariuszy, a dopuszczalny błąd statystyczny nie przekraczał 3,2 pkt. proc. dla całej próby.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: O lokalnych inwestycjach chcemy dowiadywać się od władz samorządowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl