SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

O. Paweł Kosiński redaktorem naczelnym Deon.pl. W zespole Krzysztof Fijałek

Nowym redaktorem naczelnym portalu Deon.pl (Wydawnictwo WAM) został jezuita o. Paweł Kosiński. Krzysztof Fijałek został wyznaczony przez prowincję na managera portalu, a dyrektorem naczelnym Wydawnictwa WAM pozostaje o. Jakub Kołacz.

Article

Z początkiem roku 2021 z serwisu religijnego Deon.pl po 11 latach pracy odszedł jego współtwórca i redaktor naczelny - Piotr Żyłka. Podjęcie takiego kroku uzasadnił różnicą zdań z nowym dyrektorem naczelnym wydawnictwa, o. Jakubem Kołaczem, w „rozumienia misji portalu, wizji jego funkcjonowania w zmieniających się społeczno-kościelnych warunkach i sposobów ich realizacji”.

- Od kilkunastu miesięcy coraz wyraźniej pogłębiała się różnica zdań pomiędzy mną a Jakubem Kołaczem SJ (do niedawna prowincjałem jezuitów a od 1 stycznia nowym dyrektorem naczelnym Wydawnictwa WAM). Różnica dotycząca spraw fundamentalnych - rozumienia misji portalu, wizji jego funkcjonowania w zmieniających się społeczno-kościelnych warunkach i sposobów ich realizacji - wyjaśnił Piotr Żyłka na swoim profilu facebookowym.

Nowy redaktor naczelny

Polska prowincja Jezuitów wyjaśniła wówczas na swojej stronie internetowej, że o. Jakub Kołacz jest nowym dyrektorem wydawnictwa, a managerem wydawanego przez WAM portalu Deon.pl został Krzysztof Fijałek, który pod koniec ub.r. rozstał się z Interia, gdzie przez wiele lat był redaktorem naczelnym. O. Kołacz jako szef wydawcy miał też odpowiadać za portal i kreować jego linię programową.

Po tygodniu jednak nastąpiła kolejna zmiana: o. Kołacz został odsunięty od kierowania portalem. To znalazło się w kompetencjach nowo powołanego redaktora naczelnego, o. Pawła Kosińskiego. - No cóż, moi Państwo, najkrótsza kariera z możliwych - po tygodniu nastąpiło „doprecyzowanie”, że w zakresie moich obowiązków nie jest stanie na czele DEON-u i kreowanie jego linii, ale wspieranie szefa portalu - napisał na Facebooku o. Jakub Kołacz.

No cóż, moi Państwo, najkrótsza kariera z możliwych - po tygodniu nastąpiło "doprecyzowanie", że w zakresie moich...

Opublikowany przez Jakuba Kołacza SJ Piątek, 8 stycznia 2021

Według badania Gemius/PBI w sierpniu 2020 r. Deon.pl odwiedziło 616,4 tys. użytkowników, wykonując 3,04 mln odsłon, a rok wcześniej serwis miał 1,22 mln użytkowników i 8,07 mln odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: O. Paweł Kosiński redaktorem naczelnym Deon.pl. W zespole Krzysztof Fijałek

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl