SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

O. Rydzyk: ITI działa antypatriotycznie i antykościelnie, a KRRiT nie da TV Trwam miejsca na multipleksie

- Z komunikatów KRRiT wynika, że już zapadła decyzja, żeby nie dać TV Trwam miejsca na multipleksie - stwierdził o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor stacji. Dodał, że koncern ITI, właściciel Religia.tv, „dzieli Polaków przez działania antypatriotyczne i antykościelne, antykatolickie”.

O. Rydzyk: ITI działa antypatriotycznie i antykościelnie, a KRRiT nie da TV Trwam miejsca na multipleksie

Ojciec Tadeusz Rydzyk przekonanie, że decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzyznaniu TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym już zapadła, wyraził w zeszłym tygodniu w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Radia Maryja. W poniedziałek powtórzył to w wywiadzie udzielonym „Naszemu Dziennikowi”. - Widzę po prostu działania, jakie są podejmowane przeciwko nam. Widzę, jak Krajowa Rada chce nas „złapać na słowie”, chce znaleźć jakąś rzekomą nieprawidłowość - uzasadnił. Dodał, że jego stacja musi często przesyłać do KRRIT materiały z różnych audycji, a także „pisać obszerne wyjaśnienia i tłumaczyć się z jakichś absurdalnych zarzutów”. Tymczasem, zdaniem o. Rydzyka, Rada nie interweniuje, kiedy w innych kanałach radiowych i telewizyjnych dzieją się rzeczy skandaliczne. - Chodzi o to, aby pokazać, że to tylko z Radiem Maryja i Telewizją Trwam są jakieś problemy - ocenił redemptorysta.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu KRRiT ogłosiła konkurs na cztery kanały na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, m.in. stację o profilu społeczno-religijnym (więcej na ten temat). TV Trwam już w 2011 roku starała się o miejsce na multipleksie, ale nie otrzymała go ze względu na brak gwarancji finansowych Fundacji Lux Veritatis, właściciela stacji (więcej o tym). Fundacja zaskarżyła tę decyzję do sądu, a po oddaleniu skargi - skierowała skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Jednocześnie, wiosną i jesienią ub.r., TV Trwam i Radio Maryja zorganizowały w kilku miastach wielotysięczne protesty przeciw decyzji KRRiT.

W ubiegłotygodniowym oświadczeniu na stronie Radia Maryja o. Rydzyk zauważył, że swój kanał religijny ma już ITI. Chodzi o Religia.tv., która z końcem ub.r. zrezygnowała z produkcji własnych programów, a ze stacji odeszła cała redakcja na czele z Szymonem Hołownią (przeczytaj o tym więcej). Mimo to o. Rydzyk nie ma dobrego zdania o ITI. - Wiemy, że nie jest to koncern ewangelizacyjny; wiemy ile zła wyrządził Kościołowi i Ojczyźnie. Dzieli on Polaków przez działania antypatriotyczne i antykościelne, antykatolickie, to jest bardzo wyraźne. Niejednokrotnie wpisywał się w te media, które odbierały dobre imię Radiu Maryja i dziełom przy nim powstałym - napisał redemptorysta. -Pamiętam wszystkie procesy, które zakładali przeciwko nam. Pamiętam także, jak w wypowiedziach odbierali nam dobre imię. Czy taki podmiot może ewangelizować? - zapytał o. Rydzyk.

Przypomnijmy, że latem ub.r.  „Nasz Dziennik” w wyniku przegranego procesu z TVN musiał przeprosić na swoich łamach za określenie TVN24 mianem „paszkwilanckiej”, dopuszczającej się „antypatriotycznych wystąpień” oraz będącej „wrogiem polskiego patriotyzmu” (więcej na ten temat). Jednak w obecnej sytuacji ITI nie skieruje sprawy do sądu. - Nie podejmujemy żadnych działań związanych z yym wpisem - poinformowała Wirtualnemedia.pl Emilia Odron, rzecznika firmy.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: O. Rydzyk: ITI działa antypatriotycznie i antykościelnie, a KRRiT nie da TV Trwam miejsca na multipleksie

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Christophoros
Nikt nie wyrządził tyle zła Kościołowi ile jeden zakonnik z Torunia :(
odpowiedź
User
koszmarek
Szarlatanowi precz od Multiplexu
odpowiedź
User
ja
ITI dziala antykoscielnie, dobre, a co ma dzialac koscielnie, ludzie gdzie my zyjemy, Kosciół jest Panstwem w Panstwie, opozycja doglada tylko prywatnego interesuje jednego zakonnika, a kosciol co chiwla dostaje rekompensaty i wyciaga reke po jeszcze....normalnie wierzyc sie nie chce, co to ma wspolnego z religia ktora powstala 2000 tys lat temu ?
odpowiedź
User
toko
Ten szatan w sutannie powinien siedzieć w pace za forsę ze stoczni,a on domaga się kto wie czego jeszcze,wciąż jest mu mało bo pewno rodzinka z olkusza też chce coś z tego urwać.
odpowiedź
User
pwck
Cobyście nie pisali i tak Ojciec Dyrektor wykonuje najlepszą pracę dla dobra Polski jaką można sobie wymarzyć. Jeżeli ktoś tego nie widzi, to znaczy, że chciałby aby Polska przestała być krajem takim jak to wynika z jej historii, tradycji, a najlepiej, żeby jej w ogóle nie było. A że część społeczeństwa myśli jak potomkowie tych, którzy obdzierali z butów trupy Powstańców Styczniowych i w ten sposób wykonywali swoją pracę dla Polski, to trudno!
odpowiedź