SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

O. Tadeusz Rydzyk: tekst „Wprost” o moim majątku to kłamstwa i oszczerstwa, nasze media mają mało reklam firm państwowych

Ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam, skrytykował artykuł „Wprost” o sytuacji majątkowej kierowanych przez niego przedsięwzięć. Zaznaczył, że jako zakonnik nie pobiera wynagrodzenia. Ocenił, że państwowe firmy także obecnie wydają na reklamy w jego mediach mniej niż w mediach liberalno-lewicowych.

W nowym wydaniu „Wprost” znajduje się artykuł Szymona Krawca opisujący wyniki finansowe z 2015 roku przedsięwzięć kierowanych przez o. Tadeusza Rydzyka m.in. Radia Maryja, Telewizji Trwam, „Naszego Dziennika”, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, Term Toruńskich, Geotermii Toruń i Polskich Sieci Cyfrowych. Dziennikarz ocenia, że „gdyby 11 mln zysku netto wypracowanego przez biznesy o. Tadeusza Rydzyka zestawić z wynikami spółek z podobnej branży, majątek zakonnika wyniósłby ok. 339 mln. zł”, co dałoby mu 83. miejsce na opracowywanej corocznie przez „Wprost” liście 100 najbogatszych Polaków.

Temat podchwyciło wiele mediów m.in. serwisów internetowych i tabloidy. - Rydzyk jednym z najbogatszych Polaków? - zapytał „Super Express” na pierwszej stronie wtorkowego wydania.

W środę o. Tadeusz Rydzyk opublikował oświadczenie, w którym skrytykował informacje na temat wyników finansowych kierowanych przez niego przedsięwzięć. - Dzieła te istnieją i rozwijają się mimo ogromnego – od początku do dziś – ataku ze strony libertyńskiej, lewackiej. Mimo rzucanych kłód administracyjnych, kłamstw i oszczerstw rozpowszechnianych przez media i propagandę, także szeptaną - podkreślił.

- W tych dniach jest następne uderzenie. Zaczęło się od artykułu w piśmie, które niejeden raz nas atakowało. Atakowało Kościół, szkaradnie atakowało, również z obrzydliwymi, świętokradzkimi ilustracjami. Zaczęło się od artykułu w tych dniach: „Ojciec milioner”. I poszło dalej w mediach libertyńsko-lewackich, poszło w internecie. Idzie na cały świat. Jest to kłamstwo na kłamstwie, ba - oszczerstwo na oszczerstwie i oszczerstwem pogania - ocenił redemptorysta.

Ojciec Rydzyk podkreślił, że przedsięwzięcia, którymi zarządza nie są jego prywatną własnością, a jako zakonnik nie otrzymuje wynagrodzenia za pracę. - Cóż mogę jeszcze uczynić? Dalej zapraszam Was - przyjeżdżajcie i zobaczcie, co zostało dzięki Łasce Bożej i Wam uczynione przez 25 lat. To wszystko jest świadectwem, dziełem wierzących Polaków. Czy Radio Maryja, TV Trwam nadające na cały świat, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, wydawnictwa, świątynia – wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II, wszystkie wydawane pisma, książki, „Nasz Dziennik” – czy to prywatna własność kogokolwiek z nas tu posługująch? Obserwujcie nas, ile godzin, dni i nocy pracujemy, służymy. I to bez grosza zapłaty, bo przecież jesteśmy zakonnikami - opisał.

Jednocześnie ocenił, że kierowane przez niego media są dużo słabsze finansowo niż wiele innych. - Oczywiście, że te dzieła też kosztują – i to nie mało. Ale porównajcie choćby tylko siedziby naszych mediów z siedzibami lewackich, które nas atakują. Zresztą byłoby dużo mówić - stwierdził. - Nawet wpływy z reklam, także również teraz, niestety, od spółek Skarbu Państw to dla mediów liberalno-lewicowych miliardy. Teraz, w czasie tych przemian. A TV Trwam? Oni mówią, że dostajemy miliony. TV Trwam w porównaniu z nimi – z tymi lewackimi mediami – otrzymuje grosze. Tak silne, również w obecnej rzeczywistości są powiązania ludzi i ich interesów - dodał o. Rydzyk.

Zaznaczmy, że w Radio Maryja ma status nadawcy społecznego, więc nie może emitować reklam. W styczniu br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła o 10 lat koncesję rozgłośni wygasającą w połowie 2018 roku. Z kolei Telewizja Trwam jest od lutego 2014 roku jest dostępna w naziemnej telewizji cyfrowej, przy czym nadawca stacji nie podpisał umowy z Nielsen Audience Measurement na badanie jej oglądalności.

O. Tadeusz Rydzyk napisał, że, że miesięczne utrzymanie Radia Maryja i Telewizji Trwam kosztuje ok. 2,5 mln zł. - A teraz mamy następny duży wydatek i to nas martwi – kupno kamer telewizyjnych. A kamera telewizyjna – bez obiektywu – kosztuje ok. 250 tys. zł. skąd na to wziąć? Dotychczasowe kamery muszą już być wymienione. Ale pytanie: czy miliony słuchaczy i telewidzów nie mogą systematycznie pomagać? Utrzymają, jeśli kochają Pana Boga, Kościół i Polskę - napisał redemptorysta. - Bez mediów katolickich i polskich kościoły będą wnet puste, opustoszeją. A i Polski nie będą ludzie sobie cenić. Niech Pan Jezus i Matka Najświętsza umacniają nas i usprawniają do obrony prawdy, do głoszenia prawdy Ewangelii - dodał redemptorysta.

Podkreślił, że modli się za autorów nieprzychylnych publikacji o nim. - Modlę się za czyniących to, proszę o przemianę ich sumień. Przecież oni też staną przed Panem Bogiem. Tak, siostry i bracia, staniemy wszyscy. I o modlitwę proszę też Was. Proszę o modlitwę za naszą Ojczyznę, za wszystkich Polaków. Kłamstwem, oszczerstwem, wzbudzaniem nienawiści buduje się przepaść pomiędzy ludźmi a Panem Bogiem - stwierdził.

Niektórzy dziennikarze zwrócili uwagę, że Szymon Krawiec w swoim tekście zaznaczył, że opisane przychody i zysk nie są osobistym majątkiem o. Rydzyka, który żyje skromnie, a wszystkie środki przekazane przez jego zwolenników przeznacza na prowadzone przedsięwzięcia. - O. Rydzyk wydał oświadczenie po artykule tygodnika „Wprost”. Mówi, że otrzymuje grosze i prosi o 250 tys. zł na kamery - skomentował na Twitterze Krawiec.

Dołącz do dyskusji: O. Tadeusz Rydzyk: tekst „Wprost” o moim majątku to kłamstwa i oszczerstwa, nasze media mają mało reklam firm państwowych

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jacuś
Ech...
odpowiedź
User
!!!!!
Biedaczek...
Przeskoczył Moliera!
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Skoro to oszczerstwa, to czekamy na pozew przeciw Wprost. :) Prawda ? :D W końcu prawda was wyzwoli :D :D :D
odpowiedź