SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

o2.pl idzie do sądu

Portal o2.pl pozwie do sądu firmę Neutron-IT

Sąd będzie musiał rozstrzygnąć konflikt między portalem o2.pl a firmą Neutron-IT, która oskarżona jest o nielegalnie stworzenie plug-in do komunikatora Tlen.pl.

- Zarząd o2.pl Sp. z o.o. oświadcza, że plug-in do komunikatora Tlen.pl stworzony przez firmę Neutron-IT Sp. z o.o. został wprowadzony na rynek w sposób bezprawny, w szczególności z naruszeniem przepisów art. 43 w zw. z art. 23 i art. 24, art. 415 Kodeksu cywilnego z 23 kwietnia 1964 roku (Dz. U. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.), art. 3 ust. 1 i ust. 2, art. 10 ust. 1, art. 14, art. 16 ustawy o zwalczeniu nieuczciwej konkurencji z 16 kwietnia 1993 roku (tekst jedn. w Dz. U. z 2003 roku, Nr 153, poz. 1503 z późn. zm.), a także z naruszeniem szeregu przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z 4 lutego 1994 roku (tekst jedn. w Dz. U. z 2000 roku, Nr 80, poz. 904 z późn. zm.).

Informowanie przez Neutron-IT Sp. z o.o. o przygotowaniu i możliwości korzystania z plug-inu O!phone (lub Tlen O!phone) wspólnie z komunikatorem Tlen.pl jest podszywaniem się pod usługę "Tlenofon" oferowaną przez Spółkę o2.pl. Również wszelkie działania reklamowe prowadzone przez Neutron-IT Sp. z o.o. z wykorzystaniem źródłosłowu "Tlen", takie jak np.: "Tlenofon" (w tym "Tlen O!phone"), tlenofonowanie" oraz logo komunikatora Tlen.pl, są uznawane przez Zarząd Spółki o2.pl za bezprawne i naruszające interesy o2.pl. Sp. z o.o.

Pomimo próśb ze strony Zarządu o2.pl Sp. z o.o. o zaprzestanie nieuczciwych i bezprawnych działań Spółka Neutron-IT nadal oferuje plug-in do komunikatora Tlen.pl oraz nadal wykorzystuje nazwy "Tlenofon", "tlenofonowanie" w prowadzonych działaniach reklamowych.

Jakiekolwiek łączenie usługi oferowanej przez Neutron-IT Sp. z o.o. z usługą "Tlenofon" świadczoną przez Spółkę o2.pl oraz z komunikatorem Tlen.pl jest błędne i nie może być wykorzystywane w przekazach skierowanych do użytkowników.

Dodatkowo Zarząd o2.pl Sp. z o.o. jednoznacznie stwierdza, że nie podpisał i nie zamierza podpisać umowy z Neutron-IT Sp. z o.o., umożliwiającej jej na jakichkolwiek prawach wykorzystywanie komunikatora Tlen.pl do świadczenia usług komercyjnych w oparciu lub przy użyciu komunikatora Tlen.pl.

Zarząd spółki o2.pl ponadto informuje, że prawa do nazwy usługi przysługują o2.pl Sp. z o.o., a pierwsza publiczna informacja dotycząca nowego produktu pojawiła się w Pulsie Biznesu w dniu 19.10.2004 r. Nazwa "Tlenofon" pojawiła się w artykule Internet Standard 20.10.2004 r. Usługa była testowana przez wybraną grupę użytkowników od 15 października 2004 r.

Zarząd o2.pl Sp. z o.o. oświadcza, iż w najbliższym czasie zamierza dochodzić swych praw na drodze sądowej, o czym Neutron-IT Sp. z o.o. została już poinformowana - czytamy w oświadczeniu zarządu portalu o2.pl.

o2.pl będzie domagać się 500 tys. zł odszkodowania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: o2.pl idzie do sądu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl