SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Obiecujące domeny” w reklamie home.pl uznane za seksistowskie

Komisja Etyki Reklamy orzekła, że kampania home.pl pod hasłem „Obiecujące domeny” naruszyła kodeks branżowy, ponieważ opierała się na seksistowskich skojarzeniach, propagując negatywne stereotypy na temat kobiet.

Do Komisji Etyki Reklamy wpłynęło kilka skarg dotyczących kampanii home.pl, która jesienią ub.r. była prowadzona w internecie. Wykorzystywano w niej baner z hasłem „Obiecujące domeny - zarejestruj się, a zobaczysz więcej” oraz zdjęciem trzech atrakcyjnych kobiet. Jeden z odbiorców opisał, że po kliknięciu w reklamę ukazuje się następna fotografia, na której modelki występują w bardziej skąpych stronach, a obok znajduje się napis „kolejne zdjęcie od 10.000 zarejestrowanych domen”. Skarżący zauważył, że w kampanii chodzi więc o to, żeby internauci wirtualnie rozbierali kobiety.

Inny odbiorca ocenił, że reklama ma ewidentny podtekst seksualny, a wizerunek kobiet nie ma w niej jakiegokolwiek sensownego związku z promowaną ofertą. „Chodzi wyłącznie o to, aby seksistowską reklamą przyciągnąć uwagę odbiorcy” - podkreślił.


 

Firma home.pl nie ustosunkowała się do tych zarzutów, natomiast Komisja Etyki Reklamy je podzieliła, uznając, że reklama naruszyła dobre obyczaje i poczucie odpowiedzialności społecznej. „Umieszczenie w reklamie wizerunku kobiet ubranych jedynie w bieliznę wraz z napisem ‘Obiecujące domeny Zarejestruj… a zobaczysz więcej!’ powoduje negatywne konotacje o charakterze seksistowskim. Ponadto zamieszczenie informacji ‘Ty rejestrujesz, licznik się kręci, a my odsłaniamy naszą zmysłową naturę…’ wraz z zapowiedzią kolejnej odsłony zdjęcia powoduje, że reklama propaguje negatywne stereotypy” - czytamy w uzasadnieniu decyzji Komisji.

Dołącz do dyskusji: „Obiecujące domeny” w reklamie home.pl uznane za seksistowskie

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
kolejna brednia,rozbieranie kobiet to co to jest ?
a moze to reklama agencji towarzyskiej ?
tam tez sa oferty dla pan,panowie ciacha,podobno
tez sie rozbieraja,coraz bardziej,he,he
a reklama firmy jet dla panow,co lubia panie
gołe,przynajmniej sobie popatrzec
a tu licznik bije,bije,he,he
kup 3 paczki czipsow,a 4 dostaniesz za darmo
a skarzacymi byly kobiety ze znajnej firmy
rozbierajacej panow wieczorami ?
8 8
odpowiedź
User
olo
zeby bylo smieszniej,to wnioskodawczyniami
tych protestow sa panie ze stowarzyszenia/grupki
wlaczacej o facetow jako miary sukcesu zyciowego
ale pozory trzeba tworzyc
bo nie jest to zadna walka o rownouprawnienie
tylko taki sport,kto wiecej zaliczy trafien
8 8
odpowiedź
User
olo
a co to ten seksizm ?
to to samo co uniseks ?
a wolnosc wyboru ?
jeden pracuje w domu publicznym
a drugi w klasztorze i wszystko legalne
8 8
odpowiedź