SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Obligacje banków spółdzielczych zadebiutują na rynku Catalyst 28 lipca

Bank Polskiej Spółdzielczości oraz cztery banki zrzeszone w nim przeprowadzą pierwszą w historii rynku Catalyst emisję obligacji spółdzielczych o łącznej wartości 119 mln zł. Papiery zadebiutują 28 lipca, poinformował Bank BPS w komunikacie.

Obligacje banków spółdzielczych zadebiutują na rynku Catalyst 28 lipca

Na rynku Catalyst zamierzają zadebiutować Bank BPS, który wyemitował i uplasował obligacje o wartości 80 mln zł, Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku (obligacje o wartości 25 mln zł), Orzesko - Knurowski Bank Spółdzielczy w Knurowie (pozyskał 7 mln zł), BS w Białej Rawskiej (5 mln zł) oraz Spółdzielczy Bank Rozwoju w Szepietowie (2 mln zł).

"Obligacje zostały objęte w całości, co potwierdza dobrą kondycję bankowości spółdzielczej i jest dowodem na to, że jest ona postrzegana przez inwestorów jako segment pewny i bezpieczny" - powiedział prezes Domu Maklerskiego BPS Jan Kuźma, cytowany w komunikacie.

Wykorzystywanie narzędzi rynku finansowego do wzmocnienia pozycji na rynkach lokalnych poprzez udostępnienie nowego sposobu na pozyskanie kapitału umożliwiła uchwała Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) z października ub. roku.

Rolę agenta emisji dla wszystkich 5 banków pełni Dom Maklerski Banku BPS.

Debiutu obligacji na rynku Catalyst,który uruchomiono we wrześniu 2009 roku zaplanowany jest na 28 lipca 2010 roku.

Obligacje banków spółdzielczych pojawią się na GPW po raz pierwszy w historii giełdy, co jest równoznaczne z zaistnieniem obok obligacji korporacyjnych, komunalnych i skarbowych nowego typu obligacji - obligacji spółdzielczych.

Na polskim rynku działa 576 banków spółdzielczych, z czego 359 zrzeszonych jest w grupie BPS.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Obligacje banków spółdzielczych zadebiutują na rynku Catalyst 28 lipca

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl