SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Obligacje Multimedia Polska na rynku Catalyst

Dziś na rynku Catalyst debiutują obligacje wyemitowane przez Multimedia Polska. Papiery notowane będą zarówno na GPW, jak i rynku BondSpot w obu przypadkach w formule Alternatywnego Systemu Obrotu (ASO).

Obligacje Multimedia Polska na rynku Catalyst

- Dzisiejszy debiut obligacji potwierdza, że na stałe jesteśmy związani z rynkiem kapitałowym. To kolejna już emisja, która znalazła się w obrocie od czasu kiedy debiutowaliśmy na Catalyst blisko 3 lata temu. To na pewno korzyść dla inwestorów, ale także samej spółki. Inwestorzy dostają dobre narzędzie do swobodnego obrotu obligacjami, a my potwierdzamy naszą transparentność poprzez dalsze wypełnianie obowiązków informacyjnych i stały dialog z rynkiem – komentuje Andrzej Rogowski, prezes Multimedia Polska.

Na Catalyst zadebiutują obligacje o łącznej wartości 1,038 mld zł. Papiery zostały objęte przez krajowych inwestorów instytucjonalnych, w tym OFE, TFI i banki. Łącznie spółka wyemitowała 10 380 obligacji niezabezpieczonych o wartości nominalnej 100 tys. zł każda. Oprocentowanie obligacji wynosi WIBOR 6M + marża.  Część kapitałowa nowo wyemitowanych obligacji będzie spłacana w latach 2017-2020 (w każdym roku 10 maja) w czterech ratach po 25% wartości całej emisji każda.
 
Nowa emisja obligacji umożliwiła uporządkowanie struktury finansowania spółki m.in. dzięki refinansowaniu istniejącego zadłużenia. Aby przyspieszyć konsolidację rozdrobnionego polskiego rynku kablowego, spółka planuje także pozyskać dodatkowe finansowanie dłużne w wysokości około 500 mln zł. Trwają rozmowy z bankami, które niebawem powinny się zakończyć. Dzięki akwizycjom Multimedia Polska planuje w ciągu 3-4 lat zwiększyć udział w polskim rynku kablowym z obecnych 18% do 25%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Obligacje Multimedia Polska na rynku Catalyst

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl