SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Od stycznia 2016 YouTube bez klipów z kamer internetowych

Google zapowiada, że od 16 stycznia 2016 roku z YouTube’a zniknie funkcja automatycznego publikowania wideo z kamerek internetowych. Powodem ma być mała popularność rozwiązania i wykorzystywana w nim technologia Flash.

Article

Funkcja pozwalająca na wgrywanie do YouTube’a nagrań bezpośrednio z poziomu kamery internetowej (wbudowanej w laptop lub podłączonej przewodem USB) działa w serwisie od 2006 r. Teraz Google zapowiada, że opcja ta będzie dostępna jedynie do dnia 16 stycznia 2016 r., po czym zostanie usunięta.

Na stronie wsparcia technicznego Google wyjaśnia swoją decyzję dwoma powodami. Pierwszym ma być nieznaczna obecnie popularność funkcji związanej z uploadowaniem filmów bezpośrednio z kamerek. Druga przyczyna to fakt, że w rozwiązaniu wykorzystywana jest technologia Flash uznana obecnie za przestarzałą oraz niebezpieczną.

Wycofanie z YouTube’a przesyłania filmów z poziomu kamer internetowych nie oznacza, że użytkownicy nie będą mogli w przyszłości zamieszczać materiałów zarejestrowanych za pomocą tych urządzeń. Taka możliwość nadal pozostanie z tą różnicą, że do umieszczenia na YouTubie filmu z kamery konieczne będzie wykorzystanie dodatkowego oprogramowania do rejestracji  i obróbki obrazu. Dopiero w ten sposób przygotowany plik będzie można umieścić w serwisie podobnie jak w wypadku wszystkich innych materiałów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Od stycznia 2016 YouTube bez klipów z kamer internetowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl