SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Odbicie gospodarcze w krajach rozwiniętych zatrzymało się

Odbicie gospodarcze w najważniejszych krajach rozwiniętych niemal zatrzymało się, gdyż pogarszające się zaufanie konsumentów i przedsiębiorstw wpływa na handel światowy i zatrudnienie, wynika z najnowszej analizy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Jednakże OECD podkreśla, że wzrost gospodarczy pozostaje silny w większości krajów z rynków wschodzących.

"Wydaje się, że odbicie gospodarcze w najważniejszych krajach rozwiniętych niemal zatrzymało się, gdyż pogarszające się zaufanie konsumentów i przedsiębiorstw wpływa na handel światowy i zatrudnienie, wynika z najnowszej analizy OECD. Wzrost pozostaje silny w większości krajów z rynków wschodzących, choć jego tempo jest bardziej umiarkowane" - głosi komunikat OECD.

"Okazuje się, że wzrost jest znacznie wolniejszy niż sądziliśmy trzy miesiące temu, a ryzyko natrafienia na obszary negatywnego wzrostu powiększyło się" - powiedział główny ekonomista OECD Pier Carlo Padoan podczas prezentacji analizy Organizacji.

OECD oczekuje, że wzrost PKB w gospodarkach krajów G7 z wyłączeniem Japonii wyniesie mniej niż 1% w II półr. 2011 r.

"OECD rekomenduje, aby banki centralne utrzymywały stopy procentowe na obecnych poziomach i, o ile nie pojawią się oznaki odbicia, rozważyły obniżenie stóp tam, gdzie jest to możliwe" - czytamy dalej.

Dołącz do dyskusji: Odbicie gospodarcze w krajach rozwiniętych zatrzymało się

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl