SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Odkryj Polskę na nowo'

Ruszyła wakacyjna kampania społeczna 'Odkryj Polskę na nowo'.

Jej celem jest skłonienie Polaków do spędzenia wolnego czasu, urlopu lub wakacji w Polsce. Trzy kreacje reklamowe - przedrukowywane na łamach popularnych gazet i magazynów - uświadamiają rodakom, że Polska to kraj posiadający szereg atrakcji turystycznych, często poszukiwanych za granicą.

               

Inicjatorem kampanii jest Fundacja Dajesz Prace PL. Projekty graficzne reklam zostały opracowane przez agencję reklamową Demo Effective Launching. W trakcie kampanii, przez okres wakacyjny, czytelnicy Polityki, Forum, Życia Handlowego, Życia Warszawy, Gazety Jarosławskiej oraz Hotelarza będą mieli okazję poznać uroki i atrakcje polskich regionów turystycznych. Kreacje kampanii porównują regiony Brazylii, Irlandii oraz Afryki do egzotycznych zakątków Polski. Skłaniają jednocześnie do refleksji, iż pozostanie w Polsce na wakacje, spędzenie tutaj urlopu, albo zorganizowanie weekendu jest proste i oczywiste, a przy okazji jakże odkrywcze.

W naszym kraju tyle jest "nie odkrytych" miejsc, że wystarczyłoby ich nawet na rok urlopu. Wielka szkoda, że tak mało wykorzystujemy możliwości, które są w zasięgu ręki. Dzięki naszej kampanii, chcemy, aby Polacy, zdali sobie sprawę z tego, jak atrakcyjna i zaskakująca jest Polska. Dlatego pokazujemy, jak wiele jest w naszym zasięgu miejsc, które swoim widokiem przypominają malowniczą egzotykę wschodu, historią nawiązują do pradawnych czasów, zaś pięknem przyrody nie ustępują dzikiej Amazonii. Dodatkowo podkreślamy fakt, że pozostanie w naszym kraju na wakacje, to również forma o troszczenie się o gospodarkę. Każda podjęta decyzja spędzenia urlopu w Polsce daje pracę Polakom!  – mówi Jakub Marczyński przedstawiciel Fundacji Dajesz Pracę

Na potrzeby akcji dodatkowo został otwarty serwis internetowy, dający odbiorcom kampanii możliwość zaprezentowania i przedstawienia miejsc ciekawych dla nich. „Pragniemy, aby kampania zainicjowała dyskusję społeczną poświęconą polskim atrakcjom turystycznym – mówi Marczyński. – Z tego powodu stworzyliśmy forum, na którym Polacy mogą przedstawić swoje własne propozycje najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc w Polsce.

Pierwszą dyskusję na Forum otworzył pan Bartosz Niedzielski, który obrazowo porównał krakowski Zakrzówek do norweskich fiordów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Odkryj Polskę na nowo'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl