SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Odnowa TVP

Prezes TVP Jan Dworak chce powrotu dziennikarzy zwolnionych przez prezesa Kwiatkowskiego

Jest szansa, że do telewizji publicznej powrócą dziennikarze, których m.in. z powodów politycznych zwolnił były prezes TVP Robert Kwiatkowski - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Jan Dworak, który od 17 lutego jest prezesem telewizji publicznej, postanowił powołać specjalną komisję, której celem jest "rozpatrzenie skarg dziennikarzy wynikających z listów kierowanych do kierownictwa TVP S.A. oraz zgłoszonych na forum publicznym" - jak napisano w piśmie okólnym nr 1 Prezesa Zarządu Spółki TVP S.A. z dnia 1 marca 2004 roku. Przewodniczącą komisja został Małgorzata Naumann, z-ca dyrektora Biura Prawnego a w jej skład wchodzą także Jacek Snopiewicz, z-ca dyrektora Biura Zarządu oraz Karol Pękul, z-ca dyrektora Biura Kadr i Spraw Socjalnych.

O pomoc Komisja zwróciła się do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w TVP S.A., które to miałoby przygotować listę dziennikarzy, zwolnionych w niejasnych okolicznościach przez ekipę byłego prezesa TVP.

- Dziennikarskie stowarzyszenia twórcze z nadzieją przyjmują decyzję prezesa Zarządu TVP S.A. Jana Dworaka o powołaniu Komisji ds. dziennikarzy. Mamy nadzieję, ze efektem działania Komisji będzie przywrócenie godności zawodu dziennikarza w TVP i naprawienie ewidentnych krzywd, których w ostatnich latach, doznali niektórzy z naszych kolegów - czytamy w oświadczeniu przesłanym nam przez Marzenę Paczuską ze Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w TVP S.A. oraz Anną T. Pietraszak z Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w TVP S.A.

Komisja zakończy swoje prace 31 marca 2004. Wyniki swoich prac ma przedstawić Prezesowi Zarządu TVP.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Odnowa TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl