SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Odnowa TVP

Prezes TVP Jan Dworak chce powrotu dziennikarzy zwolnionych przez prezesa Kwiatkowskiego

Jest szansa, że do telewizji publicznej powrócą dziennikarze, których m.in. z powodów politycznych zwolnił były prezes TVP Robert Kwiatkowski - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Jan Dworak, który od 17 lutego jest prezesem telewizji publicznej, postanowił powołać specjalną komisję, której celem jest "rozpatrzenie skarg dziennikarzy wynikających z listów kierowanych do kierownictwa TVP S.A. oraz zgłoszonych na forum publicznym" - jak napisano w piśmie okólnym nr 1 Prezesa Zarządu Spółki TVP S.A. z dnia 1 marca 2004 roku. Przewodniczącą komisja został Małgorzata Naumann, z-ca dyrektora Biura Prawnego a w jej skład wchodzą także Jacek Snopiewicz, z-ca dyrektora Biura Zarządu oraz Karol Pękul, z-ca dyrektora Biura Kadr i Spraw Socjalnych.

O pomoc Komisja zwróciła się do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w TVP S.A., które to miałoby przygotować listę dziennikarzy, zwolnionych w niejasnych okolicznościach przez ekipę byłego prezesa TVP.

- Dziennikarskie stowarzyszenia twórcze z nadzieją przyjmują decyzję prezesa Zarządu TVP S.A. Jana Dworaka o powołaniu Komisji ds. dziennikarzy. Mamy nadzieję, ze efektem działania Komisji będzie przywrócenie godności zawodu dziennikarza w TVP i naprawienie ewidentnych krzywd, których w ostatnich latach, doznali niektórzy z naszych kolegów - czytamy w oświadczeniu przesłanym nam przez Marzenę Paczuską ze Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w TVP S.A. oraz Anną T. Pietraszak z Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w TVP S.A.

Komisja zakończy swoje prace 31 marca 2004. Wyniki swoich prac ma przedstawić Prezesowi Zarządu TVP.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Odnowa TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl