SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Odświeżona 'Nowa Fantastyka' z nowym kierownictwem

Miesięcznik „Nowa Fantastyka” (Prószyński Media) od styczniowego numeru ma nową szatę graficzną, zmodyfikowana została też jego zawartość. Z tytułem pożegnał się jego dotychczasowy naczelny Paweł Matuszek, a do redakcji dołączyli Adrian Markowski i Kamil Śmiałkowski.

Odświeżona 'Nowa Fantastyka' z nowym kierownictwem

Markowski objął nowoutworzone stanowisko wydawcy, zaś Śmiałkowski został zastępcą redaktora naczelnego. - Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to Kamil w ciągu trzech miesięcy zostanie redaktorem naczelnym – mówi nam Adrian Markowski, który do sierpnia br. kierował wydawanym przez Burdę komputerowym miesięcznikiem „CRN Polska”, w latach 90. projektował planszowe gry fabularne fantasy, jest także autorem dwóch tomów opowiadań. Z kolei Kamil Śmiałkowski pracował wcześniej m.in. w „Newsweek Polska” i „Wprost”, kierował magazynami „Chichot” i „Premiery”, a ostatnio napisał leksykon o Jamesie Bondzie.

Zmiana zawartości „Nowej Fantastyki” polega na tym, że teraz pismo traktować będzie o fantastyce nie tylko w literaturze, ale również w innych miejscach jak filmy czy gry. Z modyfikacją zawartości magazynu wiąże się też zmiana jego podtytułu z „Miesięcznik Literacki” na „Miesięcznik Miłośników Fantastyki”.

Bez zmian pozostała objętość pisma, która wynosi 84 strony, jego cena (9,90 zł) oraz nakład (ok. 25 tys. egz.)

Niebawem unowocześniona ma być również strona internetowa magazynu, dostępna pod adresem www.fantastyka.pl.

Odświeżone wydanie „Nowej Fantastyki” będzie promowany na billboardach w Metrze Warszawskim, które pojawią się w pierwszej połowie stycznia 2010 roku. Ich kreację przygotował wydawca.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem „Nowej Fantastyki” w okresie od stycznia do września br. wyniosła 10 040 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Odświeżona 'Nowa Fantastyka' z nowym kierownictwem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl