SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejne zmiany w Kino Polska TV. Odwołano członka zarządu

Levant Gültan został - decyzją rady nadzorczej - odwołany z zarządu spółki Kino Polska TV. - Rada nadzorcza nie podała uzasadnienia swojej decyzji - napisano w raporcie giełdowym.

Gültan w zarządzie firmy zasiadał od 2019 r. Nadzorował działalność reklamową, programową oraz marketingową spółki, a także odpowiadał za dział on-air oraz rozwój obszaru digital i VOD. W latach 2018-2019 pełnił funkcję członka rady nadzorczej Kino Polska. W przeszłości był m.in. dyrektorem zarządzającym Mediakraft Networks w Niemczech i w Polsce.

Odwołanie Levanta Gültana nie jest jednak zaskoczeniem, bo wynika prawdopodobnie ze zmiany właściciela spółki. W sierpniu br. francuski Canal+ sfinalizował zawartą w kwietniu transakcję przejęcie pozostałych 30 proc. udziałów spółki Digital SPI International, do której należy 66 proc. akcji Kino Polska TV. W komunikacie giełdowym Kino Polska TV podano, że Canal+ 30 proc. udziałów spółki Digital SPI International kupił od Hildy Uziyel.

Na początku czerwca br. z funkcji prezesa Kino Polska TV zrezygnował Bogusław Kisielewski, związany z firmą przez 20 lat. W połowie maja do zarządu firmy powołany został Erwan Luherne, od prawie dwóch dekad związany z Canal+. W skład rady nadzorczej weszła z kolei m.in. Edyta Sadowska, prezes Canal+ Polska.

W zarządzie Kino Polska TV zasiada jeszcze odpowiedzialna za finanse Katarzyna Woźnicka (powołana we połowie 2020 roku). Nie wyznaczono nowego prezesa na miejsce Kisielewskiego.

W portfolio Kino Polska TV znajdują się m.in. takie kanały telewizyjne, jak: Stopklatka, Zoom TV, Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Kino TV, Dizi, Gametoon i kanały marki FilmBox.

W całej pierwszej połowie br. przychody grupy Kino Polska TV zwiększyły się ze 139,34 do 144,8 mln zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych ze 109,16 do 112,37 mln zł zysk EBITDA poszedł w górę z 57,31 do 60,47 mln zł, zysk operacyjny - z 26,51 do 30,52 mln zł, a zysk netto - z 21,44 do 23,77 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Kolejne zmiany w Kino Polska TV. Odwołano członka zarządu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl