SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

OEX E-Business kupiła udziały w spółce NextBuy

W wyniku podpisanej w grudniu 2017 roku umowy, spółka OEX E-Business, należąca do Grupy OEX, nabyła mniejszościowy pakiet udziałów NextBuy. Strony nie podają wartości transakcji.

Article

NextBuy oferuje cyfrową platformę zakupową, łącząca kupców i dostawców w chmurze. W ramach świadczonych usług wspiera cały proces zakupowy klienta, m.in. dostęp do bazy dostawców, aukcje elektroniczne, zapytania ofertowe i katalogi produktowe, automatyzując i usprawniając pracę działów zakupów. Spółka działa na rynku od 2011 roku. Obsługuje takie firmy jak AXA Polska, Amica, Bakalland i Tchibo Polska.

- Akwizycja jest kolejnym etapem realizacji strategii budowania kompleksowej oferty Grupy OEX w obszarze E-biznes. Do oferowanych już usług dokładamy nowoczesną technologię, która pozwoli klientom B2B optymalizować proces zakupowy w firmie i usprawniać zarządzanie wydatkami. Rozwiązanie to będziemy stosować do obsługi klientów również w naszej Grupie, co znacznie zoptymalizuje procesy związane z zarządzaniem zakupami – powiedział Artur Wojtaszek, prezes spółki OEX E-Business i członek zarządu OEX S.A. odpowiedzialny za segment E-biznes.

Środki pozyskane w wyniku transakcji z OEX E-Business, NextBuy planuje przeznaczyć na rozwój technologii i funkcjonalności systemu.

- Chcemy dalej rozwijać naszą technologię i proces wdrażania systemu u klienta. Planujemy rozszerzyć ofertę NextBuy o nowe moduły oraz integracje z zewnętrznymi systemami. Mamy też możliwość powiększenia naszego zespołu R&D. Spółka będzie posługiwała się logotypem OEX NextBuy. Dzięki marce OEX, która jest znana jako dostawca usług dla biznesu, mamy nadzieję umocnić naszą pozycję na rynku – powiedział Łukasz Kozicki, prezes zarządu NextBuy.

Obecnie w segmencie E-biznes Grupy OEX operują spółki OEX E-Business i Divante, które oferują klientom eCommerce usługę end2end – od stworzenia i optymalizacji  e-sklepów po usługi logistyczne (m.in. fullfilment oraz e-delivery, czyli optymalizację transportu międzynarodowego). NextBuy uzupełni ofertę linii biznesowej e-procurement, która oferuje zarządzanie dostawcami i procesami zakupowymi.

Grupa OEX świadczy usługi dla biznesu w obszarach e-commerce i e-logistyka, obsługa klienta, wsparcie sprzedaży  i zarządzanie sieciami salonów dla operatorów sieci telekomunikacyjnych.Od 2005 roku spółka jest notowana na GPW.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: OEX E-Business kupiła udziały w spółce NextBuy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl