SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

OFBOR: urzędy mogą wymagać od firm badawczych certyfikatu PKJPA

Zarząd Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku (OFBOR) uzyskał w ostatnich dniach oficjalne stanowisko Urzędu Zamówień Publicznych, które dopuszcza zamieszczanie w Specyfikacjach Istotnych Warunków Zamówień (SIWZ) projektów badawczych, wymogu posiadania przez dostawców usług certyfikatu PKJPA lub innego równoznacznego certyfikatu jakości.

OFBOR: urzędy mogą wymagać od firm badawczych certyfikatu PKJPA

- Czekaliśmy blisko rok na odpowiedź z Urzędu. Bardzo nas cieszy, że daje ona zamawiającym możliwość wymagania od dostawców certyfikatu PKJPA. To doskonała informacja dla tysięcy urzędów, instytucji i półek Skarbu Państwa, które dotychczas wielokrotnie kierując się jedynie kryterium ceny, były skazane na wybór firm niezweryfikowanych pod względem jakości realizowanych badań - mówi Elżbieta Gorajewska, prezes zarządu OFBOR.

Certyfikat PKJPA jest dokumentem przyznawanym agencjom badawczym, które pomyślnie przeszły zewnętrzny audyt weryfikujący przestrzeganie norm jakości w procesie realizacji badań opinii i rynku. PKJPA jest otwartą samoregulacją branżową powołaną przez OFBOR do życia w 2000 roku. W jej ramach zrealizowano kilkaset audytów w kilkudziesięciu firmach. Program podlegał w tym czasie licznym udoskonaleniom tak, aby jak najlepiej obejmować zmieniające się na przestrzeni lat procesy realizacji badań.

Program PKJPA ma otwartą formułę, co oznacza, że może przystąpić do niego każdy podmiot świadczący usługi badawcze. Certyfikat jest przyznawany w 8 dziedzinach badań. Obecnie posiada go 29 firm świadczących usługi badawcze.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: OFBOR: urzędy mogą wymagać od firm badawczych certyfikatu PKJPA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl