SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ofensywa Interfax Central Europe

Agencja informacyjna Interfax Central Europe uruchomiła przeznaczony dla regionu Środkowej Europy internetowy serwis informacyjny.

„Jest to bardzo ważny krok w stronę integracji informacji z Europy Środkowej z globalnymi opracowaniami przygotowywanymi przez agencję, które pozwoliły Interfaxowi osiągnąć pozycję światowego lidera w dziedzinie serwisów informacyjnych dotyczących rynków wschodzących”, powiedział Robert Bogdański,  Prezes agencji Interfax Central Europe.

Główna strona serwisu dostępna jest pod adresem: www.interfax-centraleurope.com.*
*(serwis dostępny jest także pod następującymi adresami: www.interfax.pl; www.centraleurope.com.pl; www.interfax-poland.com; www.interfax-poland.com.pl; www.interfax.com.pl; www.interfax-czechrepublic.com; www.interfax-hungary.com; www.interfax-slovakia.com.)

Interfax Central Europe dostarcza serwisów dotyczących wydarzeń gospodarczych w Czechach i Słowacji, w Polsce, oraz na Węgrzech. Serwis dostępny jest w języku angielskim i oprócz informacji ogólnogospodarczych można w nim znaleźć specjalistyczne serwisy dotyczące nośników energii (ropa, gaz), bankowości i telekomunikacji. Agencja specjalizuje się zwłaszcza w informacji energetycznej, a jej serwis dotyczący ostatniego kryzysu gazowego należał do przodujących w branży. Było to możliwe dzięki pracy dziennikarzy w krajach Środkowej Europy, ale także doskonałej współpracy z dziennikarzami z Ukrainy  i  Rosji.

Pracujący w agencji dziennikarze to doświadczeni i posiadający ogromną wiedzę specjaliści, którzy przygotowują najwyższej jakości raporty z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w regionie. Skierowane są one do osób zajmujących stanowiska decyzyjne w państwie, rządzie, biznesie, czy administracji publicznej.
Agencja Interfax jest jedną z czołowych agencji informacyjnych na świecie. Specjalizuje się w dostarczaniu informacji ekonomicznych i politycznych oraz serwisów dotyczących poszczególnych gałęzi przemysłu: energetyki, telekomunikacji, technologii IT, przemysłu gazowego i naftowego a ponadto komentarzy, analiz ekonomicznych oraz raportów analitycznych dla banków i firm ubezpieczeniowych. Łącznie jest to ok. 100 specjalistycznych serwisów informacyjnych z obszarów Europy Środkowej, Rosji, Ukrainy, Azji Środkowej, Chin. Wszystkie z tych gospodarek można zaliczyć do tzw. rynków wschodzących. Partnerami Interfax w poszczególnych przedsięwzięciach są takie międzynarodowe firmy, jak Moody’s, Experian, czy Thomson Financial.

W Europie Środkowej agencja Interfax pojawiła się po raz pierwszy w roku 1999. Obecnie ta obecność uległa wzmocnieniu wraz z utworzeniem w roku 2005 spółki Interfax Central Europe, której zadaniem jest integrowanie i rozwijanie działań Agencji w regionie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ofensywa Interfax Central Europe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl