SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakty” zwiększyły przewagę nad „Wiadomościami” do 500 tys. widzów. „Teleexpress” z największym spadkiem

Liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w marcu br. były „Fakty” TVN. Z czwartego na trzecie miejsce awansowały „Wydarzenia” Polsatu, które wyprzedziły „Teleexpress” TVP1 - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

„Fakty” TVN w marcu 2019 roku oglądało średnio 2,98 mln widzów, co zapewniło TVN 20,20 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis zyskał 3,06 proc. widzów, czyli 89 tys. oglądających, ale jego udział wzrósł z 20,20 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 3,25 mln widzów, co przełożyło się na 22,85 proc. udziału. Było to o 3,06 proc. więcej, niż w marcu 2018 roku.

„Fakty” zwiększyły przewagę nad „Wiadomości” do 500 tys. widzów

Drugie były „Wiadomości” TVP1, których widownia na głównej antenie zmniejszyła się o 7,53 proc. (180 tys. osób) do 2,21 mln oglądających. Udział „Wiadomości” w rynku zmalał z 15,85 proc. do 14,74 proc.

Łączna widownia tego dziennika z uwzględnieniem danych TVP Info wyniosła 2,75 mln widzów, będąc o 2,27 proc. niższą niż rok temu.

Podium uzupełniają „Wydarzenia” Polsatu, które awansowały z czwartej lokaty. Ich oglądalność na głównej antenie jednak zmalała o 4,13 proc., czyli o 92 tys. widzów. W marcu 2019 roku wyniosła ona 2,13 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 15,37 proc. (rok wcześniej było to 15,83 proc.).

Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News. Łącznie zatem „Wydarzenia” na dwóch stacjach w marcu br. oglądało 2,28 mln widzów, czyli o 6,01 proc. mniej, niż przed rokiem kiedy dziennik pokazywano na trzech antenach (można było go oglądać również w Polsat News 2).

Oczko niżej znalazł się „Teleexpress” TVP1, który przed rokiem był trzeci. Widownia tego dziennika wyniosła 2,08 mln osób, po spadku o 9,61 proc. (221 tys. widzów) - największym w zestawieniu. Średnia widownia „Teleexpressu” z uwzględnieniem danych z TVP Info w zeszłym miesiącu wyniosła 2,55 mln osób, po spadku o 9,33 proc.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 wzrósł o 5,45 proc. (najbardziej w zestawieniu) do 1,20 mln widzów (z uwzględnieniem TVP Info widownia wyniosła 1,51 mln osób, po wzroście wynoszącym 3,36 proc.).

Analizując trendy widowni wszystkich pięciu dzienników emitowanych równolegle na wszystkich antenach to wzrosty odnotowały: „Fakty” (największy) i „Panorama”, a na minusie były „Wiadomości”, „Wydarzenia” i „Teleexpress” (największy).

W rankingach ze zsumowaną widownią z głównych i newsowych anten również największe audytorium w marcu br. gromadziły „Fakty”, a następnie uplasowały się: „Wiadomości”, „Teleexpress”, „Wydarzenia” i „Panorama”.

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w marcu 2019 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zwiększyła się o 1,27 proc. do 1,04 mln oglądających.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które w samym Polsacie śledziło 833 tys. osób (w dół o 0,89 proc.). Podium uzupełniają „Wiadomości” TVP1 (531 tys. widzów; + 1,30 proc.).

Czwarty był „Teleexpress” (467 tys. widzów; - 6,09 proc. - największy spadek w zestawieniu), a piąta - „Panorama” (291 tys. widzów; + 22,66 proc. - największy wzrost w zestawieniu).

Porównując ze sobą wyniki serwisów ze wszystkich anten to najwięcej widzów też zyskała „Panorama” (19,39 proc.), a najwięcej stracił „Teleexpress” (5,43 proc.).

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakty” zwiększyły przewagę nad „Wiadomościami” do 500 tys. widzów. „Teleexpress” z największym spadkiem

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
Fajnie byłoby zobaczyć oglądalność poszczególnych programów informacyjnych w zależności od prowadzącego. Czy przy prowadzącym X jakiś program ma wyższą oglądalność od średniej a przy prowadzącym Y niższą. Czy zupełnie nie ma to wpływu na widzów. Co też wiele by mówiło.
odpowiedź
User
ja
Wydarzenia toną. Ciekawe jak długo jeszcze szefowie Polsatu będą to tolerować?
odpowiedź
User
Bartosz
Widzowie oglądają najlepsze Fakty TVN i Kochają haha słabiutko TVP 1 hahaha brawo TVN
odpowiedź