SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Fakty” zwiększyły przewagę nad „Wiadomościami” do 500 tys. widzów. „Teleexpress” z największym spadkiem

Liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w marcu br. były „Fakty” TVN. Z czwartego na trzecie miejsce awansowały „Wydarzenia” Polsatu, które wyprzedziły „Teleexpress” TVP1 - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

„Fakty” TVN w marcu 2019 roku oglądało średnio 2,98 mln widzów, co zapewniło TVN 20,20 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis zyskał 3,06 proc. widzów, czyli 89 tys. oglądających, ale jego udział wzrósł z 20,20 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 3,25 mln widzów, co przełożyło się na 22,85 proc. udziału. Było to o 3,06 proc. więcej, niż w marcu 2018 roku.

„Fakty” zwiększyły przewagę nad „Wiadomości” do 500 tys. widzów

Drugie były „Wiadomości” TVP1, których widownia na głównej antenie zmniejszyła się o 7,53 proc. (180 tys. osób) do 2,21 mln oglądających. Udział „Wiadomości” w rynku zmalał z 15,85 proc. do 14,74 proc.

Łączna widownia tego dziennika z uwzględnieniem danych TVP Info wyniosła 2,75 mln widzów, będąc o 2,27 proc. niższą niż rok temu.

Podium uzupełniają „Wydarzenia” Polsatu, które awansowały z czwartej lokaty. Ich oglądalność na głównej antenie jednak zmalała o 4,13 proc., czyli o 92 tys. widzów. W marcu 2019 roku wyniosła ona 2,13 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 15,37 proc. (rok wcześniej było to 15,83 proc.).

Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News. Łącznie zatem „Wydarzenia” na dwóch stacjach w marcu br. oglądało 2,28 mln widzów, czyli o 6,01 proc. mniej, niż przed rokiem kiedy dziennik pokazywano na trzech antenach (można było go oglądać również w Polsat News 2).

Oczko niżej znalazł się „Teleexpress” TVP1, który przed rokiem był trzeci. Widownia tego dziennika wyniosła 2,08 mln osób, po spadku o 9,61 proc. (221 tys. widzów) - największym w zestawieniu. Średnia widownia „Teleexpressu” z uwzględnieniem danych z TVP Info w zeszłym miesiącu wyniosła 2,55 mln osób, po spadku o 9,33 proc.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 wzrósł o 5,45 proc. (najbardziej w zestawieniu) do 1,20 mln widzów (z uwzględnieniem TVP Info widownia wyniosła 1,51 mln osób, po wzroście wynoszącym 3,36 proc.).

Analizując trendy widowni wszystkich pięciu dzienników emitowanych równolegle na wszystkich antenach to wzrosty odnotowały: „Fakty” (największy) i „Panorama”, a na minusie były „Wiadomości”, „Wydarzenia” i „Teleexpress” (największy).

W rankingach ze zsumowaną widownią z głównych i newsowych anten również największe audytorium w marcu br. gromadziły „Fakty”, a następnie uplasowały się: „Wiadomości”, „Teleexpress”, „Wydarzenia” i „Panorama”.

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w marcu 2019 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zwiększyła się o 1,27 proc. do 1,04 mln oglądających.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które w samym Polsacie śledziło 833 tys. osób (w dół o 0,89 proc.). Podium uzupełniają „Wiadomości” TVP1 (531 tys. widzów; + 1,30 proc.).

Czwarty był „Teleexpress” (467 tys. widzów; - 6,09 proc. - największy spadek w zestawieniu), a piąta - „Panorama” (291 tys. widzów; + 22,66 proc. - największy wzrost w zestawieniu).

Porównując ze sobą wyniki serwisów ze wszystkich anten to najwięcej widzów też zyskała „Panorama” (19,39 proc.), a najwięcej stracił „Teleexpress” (5,43 proc.).

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakty” zwiększyły przewagę nad „Wiadomościami” do 500 tys. widzów. „Teleexpress” z największym spadkiem

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
Fajnie byłoby zobaczyć oglądalność poszczególnych programów informacyjnych w zależności od prowadzącego. Czy przy prowadzącym X jakiś program ma wyższą oglądalność od średniej a przy prowadzącym Y niższą. Czy zupełnie nie ma to wpływu na widzów. Co też wiele by mówiło.
25 4
odpowiedź
User
ja
Wydarzenia toną. Ciekawe jak długo jeszcze szefowie Polsatu będą to tolerować?
32 6
odpowiedź
User
Bartosz
Widzowie oglądają najlepsze Fakty TVN i Kochają haha słabiutko TVP 1 hahaha brawo TVN
29 28
odpowiedź
User
Telex
Mario, brawo.
5 4
odpowiedź
User
Widz
Powiem tak wczoraj oglądałem fakty i wiadomości tak z ciekawości dla porównania. Fakty od początku atakowali PIS jaki on zły i źle rządzi co oni mają kompleks PIS czy co mam wrażenie, że jakby nie PIS to by nie mieli co gadać w faktach no coż zaś wiadomości od początku skupiły się na rocznicy śmierci JP2 i na innych informacjach .Jak to jest mozliwe dwa dzienniki informacyjne a taka roznica ?
37 54
odpowiedź