SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakty” najchętniej oglądane we wrześniu. Wszystkie dzienniki na minusie

Liderem oglądalności wśród programów informacyjnych we wrześniu br. były „Fakty”. Wszystkie serwisy zanotowały spadki oglądalności względem analogicznego okresu rok wcześniej, a najwięcej stracił „Teleexpress” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

„Fakty” TVN we wrześniu 2018 roku oglądało średnio 2,48 mln widzów, co zapewniło TVN 20,97 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 10,34 proc. widzów, czyli 285 tys. oglądających, a jego udział zmalał z 22,66 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 2,68 mln widzów, co przełożyło się na 22,67 proc. udziału. Było to o 8,25 proc. mniej, niż we wrześniu 2017 roku.

Drugie były „Wiadomości” TVP1. Ich oglądalność na głównej antenie zmalała o 6,61 proc. (140 tys. widzów). We wrześniu 2018 roku wyniosła ona 1,99 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 15,65 proc. (rok wcześniej było to 16,04 proc.).

Średnia widownia „Wiadomości” z uwzględnieniem danych z TVP Info w zeszłym miesiącu wyniosła 2,43 mln osób, po spadku o 6,30 proc.

Podium uzupełniają „Wydarzenia” Polsatu. Widownia tego dziennika wyniosła 1,78 mln osób, po spadku o 5,92 proc. (112 tys. widzów). Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News. Łącznie zatem „Wydarzenia” na dwóch stacjach we wrześniu br. oglądało 1,94 mln widzów, czyli o 3,52 proc. mniej, niż przed rokiem.

Oczko niżej znalazł się „Teleexpress” TVP1, którego widownia na głównej antenie zmniejszyła się najbardziej w zestawieniu - o 11,63 proc. (214 tys. osób) do 1,63 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w rynku zmalał z 20,66 proc. do 19,26 proc.

Łączna widownia tego dziennika z uwzględnieniem danych TVP Info wyniosła 2,04 mln widzów, będąc i tak o 12,11 proc. niższą niż rok temu, kiedy „Teleexpress” emitowany był tylko na głównej antenie.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 zmalał o 6,14 proc. do 955 tys. widzów (z uwzględnieniem TVP Info widownia wyniosła 1,26 mln osób, po spadku wynoszącym 9,47 proc.).

Najwięcej stracił „Teleexpress”

Analizując trendy widowni wszystkich pięciu dzienników emitowanych równolegle na wszystkich antenach to również wszystkie z nich zanotowały spadki względem analogicznego okresu rok wcześniej, a na największym minusie też był „Teleexpress”.

W rankingach ze zsumowaną widownią z głównych i newsowych anten największe audytorium we wrześniu br. gromadziły „Fakty”, a następnie uplasowały się: „Wiadomości”, „Teleexpress”, „Wydarzenia” i „Panorama”.

Wśród widzów w wieku 16-49 lat we wrześniu 2018 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 1,85 proc. do 886 tys. oglądających.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które w samym Polsacie śledziło 729 tys. osób (do góry o 0,84 proc. - jesyny wzrost w zestawieniu). Podium uzupełniają „Wiadomości” (439 tys. widzów; spadek o 1,79 proc.).

Największy spadek w tym ujęciu zanotowała „Panorama” - było to 27,41 proc. do 178 tys. oglądających.

Porównując ze sobą wyniki serwisów ze wszystkich anten to jedynym wzrostem pochwalić się mogły „Wydarzenia” (1,42 proc.). Z kolei najwięcej widzów też straciła „Panorama” (30,19 proc.).

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Dołącz do dyskusji: „Fakty” najchętniej oglądane we wrześniu. Wszystkie dzienniki na minusie

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Trotyl Gryzł
Spokojnie. Już spacyfikowano Polsat, który teraz robi kaku i udaje BBC. Jeszcze tylko Bezzębny troll z żoliborza wykupi za pieniądze z Lotosu i Orlenu tefaueny i zanucimy everybody "Bo wszyscy Wolacy"
odpowiedź
User
Gość
Szkoda że teleexpress ma takie słabe wyniki :( kiedyś miał bardzo dobrą oglądalność a teraz bardzo słabe szkoda
odpowiedź
User
bach
Z tego wynika,że Polacy mają dosyć nawalanek politycznych,manipulacji i kłamstw. Rezygnują z oglądania programów informacyjnych bo tego co teraz jest nie da się spokojnie oglądać.
odpowiedź