SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV liderem oglądalności w 2019 roku. TVP Historia wyprzedziła TVN Turbo

W 2019 roku liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Z trzeciego na drugie miejsce awansowała TVP Historia, która wyprzedziła TVN Turbo. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Polsat Doku, a najwięcej stracił kanał DTX - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Udział kanału Fokus TV w 2019 roku wyniósł 0,93 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zwiększył się o 4,60 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Z trzeciego na drugie miejsce awansowała TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,59 proc. (do góry o 4,07 proc.).

Na trzecią lokatę (z drugiej) spadła stacja Discovery Channel. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym roku wyniósł 0,54 proc., po spadku udziału w porównaniu do 2018 roku o 12,25 proc.

Z 18. na 13. miejsce awansował Polsat Doku, którego średni udział w ub.r. wyniósł 0,14 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 82,05 proc.

Największy spadek odnotował z kolei kanał DTX, którego udział zmalał o 33,33 proc. do 0,09 proc. Kanał ten w zestawieniu był 18. (po spadku z 14. lokaty).

Grupa komercyjna dla TVN Turbo

W grupie komercyjnej w 2019 roku liderem był kanał TVN Turbo. Jego średni udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,97 proc., po spadku o 10,30 proc.

Wynik drugiego Fokus TV wyniósł 0,88 proc. (w dół o 2,55 proc.). Podium uzupełnia Discovery Channel (0,66 proc.; - 10,45 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem, wynoszącym 93,22 proc. do 0,11 proc., też pochwalić się mógł Polsat Doku.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się kanał Water Planet - jego strata wyniosła 50 proc. do 0,001 proc.

Grudzień 2019 - liderem Fokus TV

W grudniu 2019 roku liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych w grupie 4+ był Fokus TV, którego udział zwiększył się o 22,33 proc. do 1,15 proc. Również w grupie 16-49 pozycję lidera zajął Fokus TV - jego wynik wyniósł tutaj 1,10 proc. (do góry o 12,82 proc.).

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem oglądalności w 2019 roku. TVP Historia wyprzedziła TVN Turbo

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rafixxx
Starożytni Kosmici,wojny magazynowy i gwiazdy lombardu są już wszędzie :-( Brakuje jeszcze UFO :-) . Nie dziękuje wolę obejrzeć Planete + chyba najlepszy kanał dokumentalny .
odpowiedź
User
bewen
Starożytni Kosmici,wojny magazynowy i gwiazdy lombardu są już wszędzie Brakuje jeszcze UFO . Nie dziękuje wolę obejrzeć Planete + chyba najlepszy kanał dokumentalny .

Zgadza się, praktycznie jedyny kanał, jaki oglądam i tylko dla niego mam dekoder. Wszystkie programy na Planete+ trzymają wysoki poziom i każdy jest ciekawy.
odpowiedź
User
Korfanty
tvn turbo przegrało z historią ??? i to tvpowską :) :) :)
Czyli móżdżek jednego prowadzącego , łasego na kasę - bardzo się potwierdził i ten fakt nie współgra z mądrością Narodu.
odpowiedź