SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fokus TV liderem oglądalności w I półroczu. TVP Historia wyprzedziła TVN Turbo

W pierwszym półroczu br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Z trzeciego na drugie miejsce awansowała TVP Historia, która wyprzedziła TVN Turbo. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Polsat Doku, a najwięcej stracił kanał Water Planet - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział kanału Fokus TV w pierwszym półroczu 2019 roku wyniósł 0,89 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zmniejszył się o 1,99 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Z trzeciego na drugie miejsce awansowała TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,61 proc. (do góry o 7,79 proc.).

Na trzecią lokatę (z drugiej) spadła stacja Discovery Channel. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym półroczu wyniósł 0,56 proc., po spadku udziału w porównaniu do pierwszego półrocza 2018 roku o 7,15 proc.

Z 19. na 13. miejsce awansował Polsat Doku, którego średni udział w pierwszym półroczu br. wyniósł 0,13 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 96,88 proc.

Największy spadek odnotował z kolei kanał Water Planet, którego udział zmalał o 40 proc. do 0,003 proc. Kanał ten w zestawieniu był ostatni.

W grupie komercyjnej w pierwszym półroczu 2019 roku liderem był kanał TVN Turbo. Jego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 1,02 proc., po spadku o 2,30 proc.

Wynik drugiego Fokus TV wyniósł 0,85 proc. (w dół o 9,51 proc.). Podium uzupełnia Discovery Channel (0,68 proc.; - 4,87 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem, wynoszącym 123,26 proc. do 0,10 proc., też pochwalić się mógł Polsat Doku.

Na przeciwnym biegunie również i w tym ujęciu znalazł się kanał Water Planet - jego strata wyniosła 50 proc. do 0,001 proc.

W czerwcu 2019 roku liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych w grupie 4+ był Fokus TV, którego udział zwiększył się o 8,29 proc. do 0,89 proc. Z kolei w grupie 16-49 pozycję lidera zajęło TVN Turbo - jego wynik wyniósł 0,94 proc. (do góry o 15,71 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem oglądalności w I półroczu. TVP Historia wyprzedziła TVN Turbo

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zdzichu
Fokus niestety coraz większy chłam. Jak inni zaczęli nadawać na okrągło takie badziewia jak Gwiazdy lombardu czy Wojny magazynowe. Kiedyś był to ciekawy kanał.
14 2
odpowiedź
User
seba
teoretycznie wszystkie kanły TVP powiny otwierać każde zestawienie mając takie finansowanie i bogate archiwum
3 3
odpowiedź
User
Kojey Radical
bbc earth po 23 ma swietne programy. Mogliby te w okowach mrozu skrocic i emitowac je wczesniej.
3 0
odpowiedź
User
coleman
TVN Turbo w ogólnej przegrywa tylko z darmowymi DVBT, a w komercyjnej ich ogrywa (jako jedyni powyżej 1%).
2 3
odpowiedź
User
Macho
Fokus jest najleprzy tylko to oglądam z chłopakami
0 7
odpowiedź