SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV liderem oglądalności w I półroczu. TVP Historia wyprzedziła TVN Turbo

W pierwszym półroczu br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Z trzeciego na drugie miejsce awansowała TVP Historia, która wyprzedziła TVN Turbo. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Polsat Doku, a najwięcej stracił kanał Water Planet - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział kanału Fokus TV w pierwszym półroczu 2019 roku wyniósł 0,89 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zmniejszył się o 1,99 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Z trzeciego na drugie miejsce awansowała TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,61 proc. (do góry o 7,79 proc.).

Na trzecią lokatę (z drugiej) spadła stacja Discovery Channel. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym półroczu wyniósł 0,56 proc., po spadku udziału w porównaniu do pierwszego półrocza 2018 roku o 7,15 proc.

Z 19. na 13. miejsce awansował Polsat Doku, którego średni udział w pierwszym półroczu br. wyniósł 0,13 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 96,88 proc.

Największy spadek odnotował z kolei kanał Water Planet, którego udział zmalał o 40 proc. do 0,003 proc. Kanał ten w zestawieniu był ostatni.

W grupie komercyjnej w pierwszym półroczu 2019 roku liderem był kanał TVN Turbo. Jego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 1,02 proc., po spadku o 2,30 proc.

Wynik drugiego Fokus TV wyniósł 0,85 proc. (w dół o 9,51 proc.). Podium uzupełnia Discovery Channel (0,68 proc.; - 4,87 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem, wynoszącym 123,26 proc. do 0,10 proc., też pochwalić się mógł Polsat Doku.

Na przeciwnym biegunie również i w tym ujęciu znalazł się kanał Water Planet - jego strata wyniosła 50 proc. do 0,001 proc.

W czerwcu 2019 roku liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych w grupie 4+ był Fokus TV, którego udział zwiększył się o 8,29 proc. do 0,89 proc. Z kolei w grupie 16-49 pozycję lidera zajęło TVN Turbo - jego wynik wyniósł 0,94 proc. (do góry o 15,71 proc.).

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem oglądalności w I półroczu. TVP Historia wyprzedziła TVN Turbo

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zdzichu
Fokus niestety coraz większy chłam. Jak inni zaczęli nadawać na okrągło takie badziewia jak Gwiazdy lombardu czy Wojny magazynowe. Kiedyś był to ciekawy kanał.
odpowiedź
User
seba
teoretycznie wszystkie kanły TVP powiny otwierać każde zestawienie mając takie finansowanie i bogate archiwum
odpowiedź
User
Kojey Radical
bbc earth po 23 ma swietne programy. Mogliby te w okowach mrozu skrocic i emitowac je wczesniej.
odpowiedź