SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rekordowe pierwsze półrocze Fokus TV. Canal+ Dokument zyskał najwięcej

W pierwszym półroczu br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Canal+ Dokument, a najwięcej straciła TVP Historia - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział kanału Fokus TV w pierwszym półroczu 2020 roku wyniósł 1,11 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zwiększył się o 25,17 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Udział Fokus TV w analizowanym okresie, to najwyższy półroczny wynik stacji w historii nadawania.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Druga była TVP Historia. Średni dobowy wynik kanału w zeszłym półroczu wyniósł 0,55 proc., po spadku udziału w porównaniu do pierwszego półrocza 2019 roku o 9,03 proc.

Podium uzupełnia TVN Turbo (w dół o 1,43 proc. do 0,55 proc. udziału).

24. miejsce zajął Canal+ Dokument, którego średni udział w pierwszym półroczu br. wyniósł 0,03 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 93,33 proc.

Z kolei najwięcej straciła stacja Adventure, która w rankingu uplasowała się oczko niżej. Jej udział zmalał o 22,22 proc. do 0,007 proc.

W grupie komercyjnej w pierwszym półroczu 2020 roku liderem był Fokus TV, który awansował z miejsca drugiego. Jego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 1,05 proc. (również historyczny rekord), po wzroście o 23,61 proc.

Na drugą lokatę spadło TVN Turbo, którego wynik wyniósł 0,91 proc. (w dół o 10,48 proc.). Podium uzupełnia Discovery Channel (0,63 proc.; - 8,49 proc.).

W tej grupie wiekowej również największym wzrostem pochwalić się mógł kanał Animal Planet HD, którego średni wynik wzrósł o 84,85 proc. do 0,06 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się kanał CBS Reality - strata stacji wyniosła 40,82 proc. do 0,03 proc.

W czerwcu 2020 roku liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych w grupie 4+ był Fokus TV, którego udział zwiększył się o 36,04 proc. do 1,21 proc. Z kolei w grupie 16-49 będący nowym liderem kanał Fokus TV awansował z miejsca drugiego - jego wynik wyniósł 1,11 proc. (do góry o 23,60 proc.).

Dołącz do dyskusji: Rekordowe pierwsze półrocze Fokus TV. Canal+ Dokument zyskał najwięcej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
:D
Rolnicy z Podlasia - podsinieli oglądalność
odpowiedź