SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV na czele kanałów dokumentalnych w lipcu. Polsat Doku zyskał najwięcej

W lipcu br. bezkonkurencyjnym liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Polsat Doku, a najwięcej straciło BBC Brit - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział kanału Fokus TV w lipcu 2018 roku wyniósł 0,90 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zwiększył się o 21,95 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Wiceliderem była TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,58 proc. (do góry o 4,50 proc.).

Podium uzupełnia Discovery Channel. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,48 proc., po wzroście udziału w porównaniu do lipca 2017 roku o 3,03 proc.

Z 21. na 18. miejsce awansował Polsat Doku, który ruszył 10 lutego ub.r., a jego średni udział w kwietniu br. wyniósł 0,08 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 70,45 proc. Na ramówkę stacji składają się głównie filmy i cykle dokumentalne.

Największy spadek z kolei odnotował kanał BBC Brit, którego udział zmalał o 45,71 proc. do 0,06 proc. Kanał ten spadł z miejsca 16. na 20.

W grupie komercyjnej w lipcu 2018 roku liderem też był Fokus TV. Jego średni dobowy udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,87 proc., po wzroście o 10,65 proc.

Drugi był kanał Discovery Channel, którego udział wyniósł 0,61 proc. (w dół o 2,41 proc.). Ostatnie miejsce podium przypadło TVP Historii (0,42 proc.; - 12,55 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem też pochwalić się mógł kanał CBS Reality, którego średni wynik wzrósł o 62,96 proc. do 0,09 proc.

Na przeciwnym biegunie również i w tym ujęciu znalazło się BBC Brit - strata tej stacji wyniosła tutaj 47,76 proc. do 0,11 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV na czele kanałów dokumentalnych w lipcu. Polsat Doku zyskał najwięcej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl