SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV liderem w listopadzie, Polsat Doku zyskał najwięcej

W listopadzie br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV, a na drugim miejscu znalazło się TVN Turbo. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Polsat Doku, a najwięcej stracił kanał Canal+ Discovery - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

fot. shuttlerstockArticle

Udział kanału Fokus TV w listopadzie 2018 roku wyniósł 0,85 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zmniejszył się o 6,32 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Wiceliderem było TVN Turbo. Udział tej stacji w rynku wyniósł 0,65 proc. (do góry o 7,22 proc.).

Podium uzupełnia Discovery Channel. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,61 proc., po spadku udziału w porównaniu do listopada 2017 roku o 2,88 proc.

Z 22. na 17. miejsce awansował Polsat Doku, który ruszył 10 lutego ub.r., a jego średni udział w październiku br. wyniósł 0,11 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 184,21 proc. Na ramówkę stacji składają się głównie filmy i cykle dokumentalne.

Największy spadek z kolei odnotował kanał Canal+ Discovery, którego udział zmalał o 48 proc. do 0,01 proc. Kanał ten w zestawieniu był 24.

W grupie komercyjnej w listopadzie 2018 roku liderem było TVN Turbo. Jego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 1,19 proc., po wzroście o 8,91 proc.

Drugi był Discovery Channel, którego udział wyniósł 0,82 proc. (w dół o 3,65 proc.). Stacja ta pomimo spadku wyprzedziła Fokus TV (0,81 proc.; - 5,02 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem też pochwalić się mógł kanał Polsat Doku, którego średni wynik wzrósł o 115 proc. do 0,09 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się kanał Adventure - strata tej stacji wyniosła tutaj 57,14 proc. do 0,01 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem w listopadzie, Polsat Doku zyskał najwięcej

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rafixxx
Animal Planet HD kanał przyrodniczy 10 lat temu może był bo obecnie to tylko psy i koty można tam podziwiać :( Oglądam NAT GEO WILD HD najlepszy przyrodniczy kanał. History HD albo wojny magazynowe albo Lombardy a historii 10- 20 % . Ciekawy kanał to BBC Earth HD , dawniej oglądałem też CBS Reality ale tak 8-10 lat temu było okej a obecnie to taki Crime Polsat ale jak kto woli :-)
odpowiedź
User
magia badań i cyferek
a widzieliście?! jaki wzrost Water Planet! 150% na totalu! kto ma taki wzrost? niech się Discovery schowa!
odpowiedź
User
Gosć
Mam nadzieje że Polsat doku na następnym zestawieniu jeszcze bardziej zyska widzów bo według mnie jest to najlepszy kanał dokumentalny.
odpowiedź