SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV na czele kanałów dokumentalnych, Discovery Channel wyprzedził TVP Historię

W maju br. bezkonkurencyjnym liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł H2, a najwięcej straciło CBS Reality - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział kanału Fokus TV w maju 2018 roku wyniósł 0,89 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zwiększył się o 20,27 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Z trzeciego na drugie miejsce awansował Discovery Channel. Jego udział w rynku to 0,58 proc. (do góry o 5,45 proc.).

Na ostatnią lokatę podium spadła TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,51 proc., po spadku udziału w porównaniu do maja 2017 roku o 25 proc.

Z 19. na 15. miejsce awansował kanał H2, którego średni udział w maju br. wyniósł 0,10 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 66,67 proc.

Największy spadek z kolei odnotował kanał CBS Reality, którego udział zmalał o 58,33 proc. do 0,05 proc. Kanał ten spadł z miejsca 15. na 19.

W grupie komercyjnej w maju 2018 roku liderem też był Fokus TV. Jego średni dobowy udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,89 proc., po wzroście o 25,35 proc.

Drugi był kanał Discovery Channel, którego udział wyniósł 0,74 proc. (bez zmian). Ostatnie miejsce podium przypadło TVP Historii (0,34 proc.; w dół o 37,04 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem też pochwalić się mógł kanał H2, którego średni wynik wzrósł o 180 proc. do 0,14 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazło się BBC Brit - strata tej stacji wyniosła 60 proc. do 0,06 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV na czele kanałów dokumentalnych, Discovery Channel wyprzedził TVP Historię

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Filip
H2 to jeden z najlepszych kanałów na rynku
odpowiedź
User
BBC earth
bbc earth ma fajne programy po 23:00, tylko za dużo n atym kanale tych w okowach mrozu.
"Cała prawda o..", "tajemnice ludzkiego ciała", itp super sie ogląda, bo bbc dobrze potrafi ułożyć narracje programów i maja dobre tłumaczenie na polski.
odpowiedź