SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV liderem oglądalności w maju. TVP Historia wyprzedziła Discovery Channel i TVN Turbo

W maju br. liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Z czwartego na drugie miejsce awansowała TVP Historia, która wyprzedziła Discovery Channel i TVN Turbo. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Polsat Doku, a najwięcej stracił kanał DTX - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział kanału Fokus TV w maju 2019 roku wyniósł 0,83 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik tej stacji zmniejszył się o 7,17 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Z czwartego na drugie miejsce awansowała TVP Historia, która też jest obecna w DVB-T. Jej udział w rynku to 0,61 proc. (do góry o 19,26 proc.).

Na trzecią lokatę (z drugiej) spadła stacja TVN Turbo. Średni dobowy wynik tego kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,52 proc., po spadku udziału w porównaniu do maja 2018 roku o 15,99 proc.

Z 19. na 12. miejsce awansował Polsat Doku, którego średni udział w maju br. wyniósł 0,16 proc. Kanał zanotował największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 163,93 proc.

Największy spadek odnotował z kolei kanał DTX, którego udział zmalał o 41,79 proc. do 0,08 proc. Kanał ten w zestawieniu spadł z 12. na 18. lokatę.

W grupie komercyjnej w maju 2019 roku liderem był kanał TVN Turbo. Jego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,95 proc., po spadku o 15,07 proc.

Wynik drugiego Fokus TV wyniósł 0,79 proc. (w dół o 10,50 proc.). Podium uzupełnia Discovery Channel (0,62 proc.; - 16,78 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem też pochwalić się mógł Polsat Doku, którego średni wynik wzrósł o 200 proc. do 0,14 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się kanał Water Planet - teoretycznie strata tej stacji wyniosła tutaj 100 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV liderem oglądalności w maju. TVP Historia wyprzedziła Discovery Channel i TVN Turbo

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Novo
No i widać wyraźnie, niestety, że połknięcie przez TVN - Discovery Channel, nie wyszło tej stacji na dobre. Żal, że można tak położyć kanał.
odpowiedź