SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP ABC zdystansowało konkurencję. TOP Kids zyskał najwięcej w 2019 roku

Zdecydowanym liderem oglądalności w segmencie kanałów dziecięcych w 2019 roku była stacja TVP ABC. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł TOP Kids. Z kolei najwięcej stracił kanał Da Vinci - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Wśród dzieci mających od 4 do 12 lat pierwsze miejsce w gronie wszystkich stacji telewizyjnych w Polsce w 2019 roku zajęło TVP ABC. Udział tego kanału w rynku telewizyjnym względem 2018 roku zmniejszył się o 7,43 proc. i wyniósł 10,31 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugi był Polsat, który awansował z trzeciej lokaty. Jego udział zmniejszył się o 2,59 proc. do 7,83 proc.

Podium uzupełnia TVN, którego udział zmalał o 12,34 proc. do 7,51 proc. Stacja spadła z drugiej lokaty.

Czwarty był Puls 2. Kanał zanotował wzrost udziału o 6,27 proc. do 7,48 proc. Puls 2 to naziemna stacja, która nadaje wielogodzinne pasmo dla dzieci i ich rodziców.

Oczko niżej znalazł się był Nickelodeon, którego udział poszedł w dół o 14,43 proc. do 5,14 proc.

W pierwszej dziesiątce rankingu uplasowały się jeszcze takie stacje dziecięce, jak: Nick Jr (3,44 proc. udziału; spadek o 5,96 proc.) i Cartoon Network (3,28 proc. udziału; + 1,48 proc.).

0,02 proc. udziału zanotował TOP Kids, którego wynik zwiększył się o 80 proc. - najbardziej wśród stacji dziecięcych.

Z kolei największy spadek wśród kanałów dziecięcych zanotował kanał Da Vinci - było to 48,15 proc. do 0,06 proc.

Jak wygląda ranking oglądalności segmentu kanałów dziecięcych wśród wszystkich widzów (4+)? Tutaj też zdecydowanym liderem w 2019 roku była stacja TVP ABC. Jej średni udział wyniósł 1,28 proc. Zmniejszył się o 7,58 proc.

Drugi był Nickelodeon, który w analizowanym okresie miał 0,53 proc. udziału (w dół o 11,52 proc.).

Podium, z wynikiem na poziomie 0,41 proc. (wzrost o 8,16 proc.), uzupełnia
Nick Jr.

W grudniu 2019 roku liderem oglądalności wśród kanałów dziecięcych w obu grupach wiekowych również było TVP ABC. W 4-12 jego udział zmniejszył się o 17,03 proc. do 8,28 proc., a w 4+ - o 20,33 proc. do 1,08 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP ABC zdystansowało konkurencję. TOP Kids zyskał najwięcej w 2019 roku

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcelina Batko
TVP ABC to najlepszy kanał telewizyjny dla dzieci. Najlepsze bajki bez przemocy (stare i nowe) i najmniej reklam ze wszystkich kanałów dziecięcych. A wieczorynka o 19-stej to mistrzostwo, cały blok bez reklam a na koniec bajka czytana! Tak trzymać i powodzenia! Moje dzieciaki oglądają głównie TVP ABC :-))
9 2
odpowiedź
User
Paw
TVP ABC to najlepszy kanał telewizyjny dla dzieci. Najlepsze bajki bez przemocy (stare i nowe) i najmniej reklam ze wszystkich kanałów dziecięcych. A wieczorynka o 19-stej to mistrzostwo, cały blok bez reklam a na koniec bajka czytana! Tak trzymać i powodzenia! Moje dzieciaki oglądają głównie TVP ABC )


TVP ABC jest dobre bo jest bezpłatne i ogólnodostępne to jest jego największa zaleta.
Dopóki nie zainwestują w jakość czyli w HD , w trosce o wzrok moich dzieci nie będę im tego włączał .
Na dużych telewizorach nie da się po prostu tego oglądać.
4 7
odpowiedź
User
Ja_2020
W trosce o dzieci z braku HD? Widać głupotę roku można już nawet w styczniu napisać.a
7 4
odpowiedź
User
taka_prawda
A to wszystko po latach kasowania programów dla dzieci przez TVP, a i sam start TVP ABC miał miejsce tak późno jak tylko się da. TVP ABC mimo dużo dużej oglądalności dostaje nieproporcjonalnie mniej środków na produkcję własną. Do tego brak własnego HbbTV, wersji HD, czy choćby teletekstu...
8 4
odpowiedź
User
widzu
ABC ma pokrycie w całej Polsce, w przeciwieństwie do pozostałych kanałów dla dzieci, do których to kanałów dostęp jest ograniczony.

ABC dostaje sporo na produkcję własną, bo świadczy o tym....produkcja własna. Produkcja jest duża w porównaniu z czasami, kiedy wystartował ABC, kiedy pokazywali dużo starych programów.
4 1
odpowiedź