SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TVN24 najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w sierpniu. TVP Info z największym wzrostem

W sierpniu br. liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych był TVN24. Na czele wzrostów uplasowało się TVP Info, a najwięcej straciła Telewizja Republika - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Pierwsze miejsce wśród stacji newsowych w sierpniu br. należało do TVN24, którego udział wyniósł 4,72 proc. Względem analogicznego miesiąca rok wcześniej wynik ten wzrósł o 21,96 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group.

Drugą lokatę zajęła nadająca naziemnie stacja TVP Info. Średni miesięczny wynik tej stacji zwiększył się najbardziej w zestawieniu - o 28,82 proc. do 4,38 proc.

Podium uzupełnia Polsat News. W ubiegłym miesiącu kanał miał 1,28 proc. udziału, po wzroście względem sierpnia 2016 roku o 4,07 proc.

Kolejną pozycję zajął kanał TVP3 z udziałem na poziomie 1,02 proc. Jego wynik względem sierpniu 2016 roku spadł o 7,27 proc.

Z kolei najwięcej straciła Telewizja Republika, której wynik zmalał o jedną trzecią do 0,06 proc. udziału.

Największy udział (5,40 proc.) wśród grup kanałów newsowych w sierpniu br. miała TVP, mająca w portfolio stacje TVP Info i TVP3 i notujący wzrost o 20 proc. Drugie miejsce zajęły stacje newsowe TVN, których udział zwiększył się o 19,44 proc. do 5,10 proc. (łączne dane dla TVN24 oraz TVN24 BiS).

Wśród widzów w grupie komercyjnej (16-49) na pozycji lidera wśród stacji informacyjnych w sierpniu 2017 roku znalazł się TVN24 z wynikiem 2,84 proc., po wzroście o 33,96 proc. - największym w zestawieniu.

Drugie miejsce zajęło TVP Info (1,74 proc. udziału, do góry o 16,78 proc.), a trzeci był Polsat News (0,93 proc.; w dół o 3,12 proc.).

Największy spadek, wynoszący 71,43 proc. do 0,02 proc., również i tutaj miała Telewizja Republika.

Spośród grup kanałów informacyjnych liderem wśród widzów w wieku 16-49 lat był TVN. Stacje tej grupy miały tutaj 3,15 proc. udziału, po wzroście o 27,53 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN24 najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w sierpniu. TVP Info z największym wzrostem

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radeo
I to wszystko dzięki 1500 miernikom Nielsen a, rozmieszczonych być może na jednym osiedlu.
30 8
odpowiedź
User
kto dalej w to wierzy...
Właśnie tak to jest z wynikami oglądalności - trudno jest uzyskać w miarę rzetelne wyniki (...) zarazem tak jak często pojawią się w komentarzach - takie badania to mogą sobie zachować dla siebie... kiedy dotyczy jak to mniej więcej wygląda i jakim cudem może mieć prawdziwy wpływ na wyniki całego kraju... Często można też oszukać podając że chyba było tak gdyż My tak chcemy - a było zupełnie inaczej...
15 2
odpowiedź
User
yuzek
no nie kumam... niezłe lody w tych POmiarach kreca !!
14 2
odpowiedź
User
Wolf
TVP Info wywaliło reklamy i jechały tzw. "wydaniami specjalnymi" z doopy. Dlatego wzrost. Merytorycznie dno dna.
24 18
odpowiedź
User
Ares
TVN 24 jest liderem mimo, że nie posiada darmowej ogólnopolskiej dystrybucji naziemnej i tyle temacie TVP info
13 12
odpowiedź
User
Ciotka klotka
TVN24 powinno przestać być kodowane. Trudno konkurować z ogólnodostępną TVPis, a poza tym Polska potrzebuje niezależnej stacji informacyjnej.
9 8
odpowiedź
User
Steve
TVN24 powinno przestać być kodowane. Trudno konkurować z ogólnodostępną TVPis, a poza tym Polska potrzebuje niezależnej stacji informacyjnej.


Tak jest.
5 4
odpowiedź
User
Piotr
Prawda jest taka, ze tej niezależnej, bardzo potrzebnej stacji nikt by w podzielonej na klany Polsce nie oglądał 😱
1 1
odpowiedź
User
xyzzzz
Badania telemetrii dają możliwość przeprowadzania takich analiz. hm racja potrzebne są niezależne media jednak takich nigdy nie będzie. Zawsze są jakieś powody takie czy inne powodujące obieranie przez daną stację linii programowej (grupy interesów, kasa, pozycja na rynku itp) Każdy jest wolny i niech ogląda co chce jednak niech też myśli bo treści nam podawane mają nie być przygotowaną papką którą mamy tylko zjeść a mają zmusić nas do myślenia. Polecam oglądać kilka dzienników i SAMEMU wyciągać wnioski z podanych informacji :) Miłego weekendu przed TV ;p
3 0
odpowiedź
User
Janko Muzykant
TVP Info jest najbardziej rzetelną stacją informacyjną w Polsce. Pozostałe, prywatne stacje, TVN i Polsat są bardzo tendencyjne, bardzo antypolskie, wrogo nastawione do Ojczyzny oraz do Obywateli. Bronią nadzwyczajnej kasty sędziowskiej, największej zarazy w III RP.
6 6
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing