SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Oglądalność TVP Sport wzrosła o 169 proc. Zdecydowany lider wśród stacji sportowych

W zeszłym miesiącu nowym liderem oglądalności wśród stacji sportowych został TVP Sport. Stacja ta pochwalić się mogła zdecydowanie największym wzrostem w zestawieniu. Na czele spadków uplasowała się Motowizja - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział TVP Sport w styczniu 2019 roku wyniósł 1,04 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik ten zwiększył się o 168,83 proc., co jest zdecydowanie największym wzrostem w zestawieniu wszystkich kanałów sportowych - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom. TVP Sport od 7 czerwca nadaje na MUX-3. W styczniu 2018 roku kanał ten był drugi.

TVP Sport od 7 czerwca ub.r. nadaje na MUX-3, na którym zastąpił TVP Rozrywkę. Z kolei od 22 grudnia ub.r. stacja w jakości HD jest dostępna również na ósmym multipleksie DVB-T (wraz z TVP Rozrywką, która powróciła do naziemnej telewizji cyfrowej).

Na drugą lokatę spadł Eurosport 1, którego udział spadł o 12,36 proc. do poziomu 0,69 proc.

Podium uzupełnia Polsat Sport. Wynik tej stacji w styczniu br. wyniósł 0,23 proc. (w dół o 28,30 proc.).

Z kolei największy spadek w zestawieniu odnotowała Motowizja, która spadła z 14. na 15. miejsce. Jego udział zmniejszył się o 40 do 0,003 proc.

Wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 z drugiego na pierwsze miejsce w styczniu br. awansował TVP Sport, którego udział wyniósł 0,97 proc., po wzroście o 230,27 proc. - największym w zestawieniu.

Podium uzupełniają: Eurosport 1 (0,38 proc.; - 9,11 proc.), który przed rokiem był liderem oraz Polsat Sport (0,13 proc.; - 19,14 proc.).

Najwięcej w tym ujęciu też straciła Motowizja - było to 54,55 proc. do 0,005 proc. udziału.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Oglądalność TVP Sport wzrosła o 169 proc. Zdecydowany lider wśród stacji sportowych

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wielbiciel Koalicji Obywatelskiej
Co się dziwić jest to kanał robiony z pomysłem jest dużo transmisji na żywo oraz ciekawe studia .Każdy kto ogląda ten kanał już wcześniej to widzi różnicę. Niestety tego brakowało jak w NTC był PSN .
12 8
odpowiedź
User
Umiarkowany
Lubię sport, ale nie do tego stopnia, żeby wysiadywać przed telewizorem i kupować jakieś pakiety więc TVP Sport znakomicie odpowiada na moje oczekiwania.
7 2
odpowiedź
User
seba
Może i oglądalność spora w końcu to darmowy kanał ale też ten darmowy kanał kupuje za wielkie miliony licencje od swojej konkurencji.
TVP Sport może i ma sporą oglądalność sponsorując konkurencje więc finansowo te drugie wychodzą lepiej
1 1
odpowiedź
User
seba
Nie ma to też jak porównywać ogólnodostępny kanał do kanałów sateliternych lub dostępnych tylko na kablówkach i platformach.
Przy takim zasięgu powinni mieć co najmniej 5 %
2 5
odpowiedź
User
jl
Może i oglądalność spora w końcu to darmowy kanał ale też ten darmowy kanał kupuje za wielkie miliony licencje od swojej konkurencji.
TVP Sport może i ma sporą oglądalność sponsorując konkurencje więc finansowo te drugie wychodzą lepiej
Błąd logiczny,najpierw piszesz,że kanał jest "darmowy"i dodajesz ,że "kupuje za wielkie miliony",może Cię zaskoczę ale coś takiego jak "darmowy" nie istnieje.
0 0
odpowiedź