SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV najchętniej oglądany, duży wzrost TVP Historia i National Geographic w czołówce

W kwietniu 2021 roku zdecydowanym liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł Water Planet, a najwięcej straciło Adventure - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

„Rolnicy. Podlasie”; fot. Fokus TVArticle

Udział kanału Fokus TV w kwietniu 2021 roku wyniósł 1,08 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik stacji zmniejszył się o 1,82 proc. - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy Havas Media Group opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

TVP Historia wyprzedziła TVN Turbo

Druga była TVP Historia, która awansowała z trzeciej lokaty. Średni dobowy wynik kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,72 proc., po wzroście udziału w porównaniu do kwietnia 2020 roku o 49,79 proc.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Podium uzupełnia TVN Turbo, który spadł z pozycji wicelidera (do góry o 8,45 proc. do 0,60 proc. udziału).

22. miejsce zajął nowy kanał TVP Dokument, który wystartował  19 listopada 2020 roku. Jego średni udział w kwietniu br. wyniósł 0,05 proc.

Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł kanał Water Planet, którego wynik zwiększył się o 100 proc. do 0,002 proc. udziału

Z kolei najwięcej straciła stacja Adventure. Jej udział zmalał o 60 proc. do 0,004 proc.

Fokus TV na czele również w 16-49

W grupie komercyjnej w kwietniu 2021 roku liderem był Fokus TV. Jego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,96 proc., po spadku o 5,25 proc.

Drugą lokatę zajęło TVN Turbo, którego wynik wyniósł 0,93 proc. (do góry o 4,86 proc.). Podium uzupełnia Discovery Channel (0,76 proc.; + 29,93 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem pochwalić się mógł kanał National Geographic, którego średni wynik wzrósł o 60 proc. do 0,42 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się kanał BBC Brit - strata stacji wyniosła 53,38 proc. do 0,06 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV najchętniej oglądany, duży wzrost TVP Historia i National Geographic w czołówce

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
Planete + jest najlepsze.
odpowiedź
User
LOLO
Focus Tv po przejęciu przez Polsat schodzi do poziomu innych kanałów Polsatu . I te żenujące programy jak :starożytni kosmici,wojny magazynowe,kryptonim szef...
odpowiedź
User
narg
Bardzo cieszy wynik TVP Historia. Abstrahując od sympatii i antypatii politycznych. TVP Historia i TVP Kultura to najlepsze stacje firmowane logo TVP. I niestety jedyne z logo TVP które dają się przez kilka godzin dziennie oglądać bez przerwy. Gros z dopłaty którą dostała TVP powinien iść właśnie na te stacje.Stacje komercyjne nie maja najmniejszych szans zbliżenia się poziomem do TVP Historia i TVP Kultura.
odpowiedź