SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN24 liderem kanałów newsowych w sierpniu. Rekord Polsatu News, Superstacja z dużym spadkiem

Liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych w zeszłym miesiącu było TVN24. Największym wzrostem pochwalić się mogła Telewizja wPolsce, a jedyny spadek - wynoszący 37,23 proc. - odnotowała Superstacja. Łączny udział wszystkich kanałów newsowych wzrósł o 18,33 proc. - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Średni dobowy udział TVN24 w sierpniu 2020 roku wyniósł 5,14 proc., po wzroście względem analogicznego miesiąca rok wcześniej o 8,03 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugie było TVP Info. Średni miesięczny wynik tego kanału wyniósł 4,63 proc. (po wzroście o 16,70 proc.).

Podium uzupełnia Polsat News. W sierpniu br. kanał miał 2,12 proc. udziału, po wzroście względem sierpnia 2019 roku o 72,73 proc.

- Cieszę się, że coraz więcej widzów wybiera właśnie Polsat News. I najważniejsze jest to, że ma to charakter ciągły - od wielu miesięcy cały czas zyskujemy kolejnych widzów - komentuje Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystki Telewizji Polsat. - Polsat News to jedyne miejsce w telewizji gdzie możliwa jest swobodna wymiana poglądów przez przedstawicieli wszystkich stron sceny politycznej w Polsce. To dzięki nam widzowie mają dostęp do najszerszego spektrum informacji. My nie oceniamy, nie kreujemy rzeczywistości. Pokazujemy ją taką jaka jest. Wyniki Polsat News pokazują, że tego właśnie oczekują widzowie - dodaje.

Kolejną pozycję zajął kanał TVP3 z udziałem na poziomie 1,07 proc. Jego wynik względem analogicznego okresu zeszłego roku wzrósł o 0,95 proc.

Czołową piątkę uzupełnia TVN24 BiS, którego udział wyniósł 0,52 proc. (do góry o 36,51 proc.).

Przedostatnia była Telewizja wPolsce.pl, która pochwalić się mogła największym wzrostem w zestawieniu - wynoszącym 350 proc. do 0,018 proc. udziału.

Superstacja o 37 proc. w dół

Największą stratę oglądalności zanotowała Superstacja, która w zestawieniu była ósma. Jej wynik zmniejszył się o 37,23 proc. do 0,059 proc. udziału. Pod koniec września ub.r. wystartowała nowa ramówka Superstacji, w ramach której codziennie nadawane są trzy godziny premierowego programu. Zmianie uległa oprawa kanału oraz pojawili się nowi prowadzący. - Będziemy pierwszym polskim telewizyjnym tabloidem - zapowiedział Grzegorz Jankowski, dyrektor programowy Superstacji, który pracował nad nową ramówką od lipca ub.r.

Ostatnie miejsce zajął nowy kanał Biznes24, który rozpoczął nadawanie w marcu br. Jego średni rynkowy udział w lipcu br. wyniósł 0,011 proc.

Rynek kanałów informacyjnych wzrósł o 18 proc.

Największy udział (5,70 proc.) wśród grup kanałów newsowych w sierpniu br. miała Telewizja Polska, mająca w portfolio stacje TVP Info oraz TVP3 i notująca wzrost o 13,39 proc. Stacje wyprzedziły anteny newsowe Telewizji TVN, których udział zwiększył się o 10,13 proc. do 5,66 proc. (łączne dane dla TVN24 i TVN24 BiS).

Łączny rynkowy udział wszystkich dostępnych na rynku stacji informacyjnych w sierpniu 2020 roku wyniósł 13,74 proc. Było to o 18,33 proc. więcej niż w sierpniu 2019 roku.

Grupa komercyjna dla TVN24

Wśród widzów w grupie komercyjnej (16-49) na pozycji lidera wśród stacji informacyjnych w sierpniu 2020 roku znalazło się TVN24 z wynikiem 3,05 proc., po wzroście o 22,28 proc.

Na drugim miejscu znalazło się TVP Info (2,17 proc. udziału, do góry o 19,79 proc.). W tym ujęciu trzeci był Polsat News (1,96 proc.; + 140,59 proc. - drugi największy wzrost w zestawieniu).

Również i tutaj najwięcej zyskała Telewizja wPolsce.pl - było to 466,67 proc. do 0,017 proc. Największy spadek - wynoszący 46,15 proc. do 0,007 proc. - także i tutaj odnotowała Superstacja.

Spośród grup kanałów informacyjnych liderem wśród widzów w wieku 16-49 lat był TVN. Stacje tej grupy miały tutaj 3,37 proc. udziału, po wzroście o 19,96 proc.

Wszystkie stacje newsowe w tym ujęciu miały 8,15 proc. udziału w rynku, po wzroście o 32,37 proc.

Dołącz do dyskusji: TVN24 liderem kanałów newsowych w sierpniu. Rekord Polsatu News, Superstacja z dużym spadkiem

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Fakt jest taki że Polsat News swój sukces zawdzięcza nadawaniu otwartym na MUX 4. Dzięki temu mam możliwość wyboru tej stacji która oglądam przez większość czasu niż pozostałe stacje. Informacje są faktycznie rzetelne i obiektywne.
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Wszystkie stacje newsowe są wtórne w Polsce względem tvn24.
Od treści aż po formę, która czasem bywa w naśladownictwie groteskowa.
odpowiedź
User
oooo
TVN24 i jego kreowanie rzeczywistosc opartej na fikcji jest juz w Polsce legendarne w pogoni TVP i Polsat Trwam
odpowiedź