SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

„Minęła 20” w TVP Info straciła 62 tys. widzów. Wydanie o ataku na Ogórek hitem

W tym roku program „Minęła 20” ogląda średnio 544 tys. widzów. Jest to o 62 tys. osób mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Największą widownię zgromadził odcinek, w którym m.in. poruszono temat ataku na Magdalenę Ogórek - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Shutterstock.com Article

Aktualnie wieczorny program TVP Info „Minęła 20” emitowany jest od soboty do czwartku około godz. 20.13. Jego średnia oglądalność w okresie od 1 stycznia do 27 marca 2019 roku wyniosła 544 tys. osób, co przełożyło się na 3,44 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 1,17 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 1,58 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Codemedia.

Przynajmniej przez 1 minutę każde z poszczególnych wydań obejrzało średnio 1,20 mln osób w grupie 4+ (w 16-49 było to 188 tys., a w 16-59 - 368 tys.).

Najpopularniejsze wydanie informacyjno-publicystycznej audycji w analizowanym okresie wyemitowane zostało 3 lutego br. - obejrzało je 724 tys. widzów.

Tego dnia poruszono temat ataku na Magdalenę Ogórek, do którego doszło dzień wcześniej pod siedzibą TVP. Na ten temat dyskutowali publicyści Karol Gac („Do Rzeczy”) i Marek Król („Sieci”). W tym wydaniu rozmawiano również o inauguracji partii Wiosna przez Roberta Biedronia oraz inicjatywie Grzegorza Schetyny. Te dwa tematy poruszono z udziałem takich gości jak: Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15), Ryszard Czarnecki (PiS), Marcin Anaszewicz (Wiosna), Paweł Bejda (PSL) i Karol Rabenda (Porozumienie).

W analogicznym okresie rok wcześniej (tj. od 1 stycznia do 27 marca 2018 roku) średnia widownia „Minęła 20” wynosiła 606 tys. osób. Przełożyło się to na 3,74 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 1,28 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 1,88 proc. w grupie 16-59. Oznacza to, że audycja straciła 62 tys. widzów.

W wydaniu programu z 10 stycznia br. wyemitowano kontrowersyjną animację autorstwa Barbary Pieli mającą obśmiewać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W filmiku Jerzy Owsiak został przedstawiony jako nakręcana pacynka powtarzająca „hej, siema”, a większość pieniędzy ze zbiórki trafia do worków przygotowanych przez Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Tuż po tej emisji dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej podjęła decyzję o zawieszeniu w pracy Michała Rachonia, który tego dnia prowadził audycję oraz wydawcę Krystiania Krawiela.

Po miesięcznej przerwie zarówno Rachoń jak i Krawiel zostali przywróceni do pracy przy wieczornej audycji TVP Info.

Oprócz Rachonia „Minęła 20” prowadzą na zmianę również Danuta Holecka, Adrian Klarenbach i Krzysztof Ziemiec.

Udział TVP Info w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2018 roku wyniósł 3,43 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Minęła 20” w TVP Info straciła 62 tys. widzów. Wydanie o ataku na Ogórek hitem

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pdk
Ten spadek to kara za zawieszenie Rachonia na jakiś czas.
14 27
odpowiedź
User
Kurtykaa
Rachon co najwyżej może prowadzić wolne głosy w republice.
13 5
odpowiedź
User
Maria
Beznadziejny program. Telewizja ogólnodostępna naziemnie, tym bardziej wstyd co zrobili z oglądalnością
27 3
odpowiedź
User
xyzz
Nielsen i wszystko jasne🤣
2 11
odpowiedź
User
prawak
Nie ma Rachonia, nie ma Cejerowskiego - to dlatego spadki!!! tvn nigdy nie zwolni najlepszych frontmenów...
3 11
odpowiedź