SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Najkrótszy czas oglądania telewizji w święta od lat. Hitami „Kevin sam w domu” i dokument o Krawczyku

Podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia najchętniej oglądaną stacją była TVP1, a TVN wyprzedził Polsat i TVP2. Najwięcej widzów zgromadziły film „Kevin sam w domu”, dokument „Krzysztof Krawczyk - całe moje życie” i serial „Osiecka”.

fot. materialy prasowefot. materialy prasowe

Z danych Nielsen Audience Measurement opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że liderem rynku telewizyjnego podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia) - tak jak rok wcześniej - była TVP1 z udziałem na poziomie 11,17 proc., czyli o 2 pkt. proc. niższym niż rok wcześniej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Z czwartego na drugie miejsce awansował TVN, który zanotował 7,09 proc. udziału po wzroście o 0,12 pkt. proc. Trzecie miejsce zajął Polsat (6,51 proc. udziału, w dół o 0,81 pkt. proc.).

Oczko niżej znalazła się TVP2, która spadła z drugiej lokaty. Udział stacji zmalał o 2,95 pkt. proc. do 5,97 proc.

Tuż za tzw. „wielką czwórką” znalazła się awansująca z siódmej lokaty stacja TV Puls (4,54 proc. udziału, wzrost o 1,33 pkt. proc.).

Polsat na czele w 16-49

W grupie komercyjnej 16-49 liderem był Polsat, którego udział wyniósł 8,51 proc., po spadku o 0,68 pkt. proc.

Z czwartej na drugą lokatę awansowała TVP1, notująca wzrost udziału wynoszący 2,01 pkt. proc. do 8,12 proc. Kolejną lokatę zajął TVN (7,93 proc. udziału, spadek o 0,94 pkt. proc.), który przed rokiem był wiceliderem. Z trzeciej na czwartą lokatę spadła TVP2 (4,92 proc., - 2,57 pkt. proc.).

Ranking najchętniej oglądanych pozycji programowych w grupie wiekowej 16-59.

„Kevin sam w domu” hitem

Zdecydowanie najwięcej widzów w okresie od 24 do 26 grudnia br. zgromadził film „Kevin sam w domu”, który we Wigilię śledziło średnio 4,39 mln widzów Polsatu.

Drugie miejsce zajął dokument „Krzysztof Krawczyk - całe moje życie”, który dzień później w TVP1 śledziło średnio 3,05 mln widzów TVP1. Przełożyło się to na 21,87 proc. udziału.

Podium uzupełnia pierwszy odcinek nowego serialu „osiecka”, który 25 grudnia w TVP1 śledziło 2,71 mln widzów (18,38 proc. udziału).

Tuż za podium znalazły się „Wiadomości”, które 25 grudnia w TVP1 wybrało 2,60 mln osób. Oczko niżej znalazły się „Fakty” TVN, które obejrzało średnio 2,48 mln widzów.

Najkrótszy czas oglądania telewizji w święta od lat

25 i 26 grudnia tego roku Polacy przed telewizorami spędzili średnio 5 godzin 28 minut i 21 sekund. Było to o 1 minutę i 42 sekundy krócej niż rok wcześniej, o 9 minut i 27 sekund krócej niż dwa lata temu, o 11 minut i 16 sekund krócej niż trzy lata temu, o 33 minuty i 15 sekundy krócej niż cztery lata temu, o 16 minut i 6 sekund krócej niż pięć lat temu i o 24 minuty i 57 sekund krócej niż sześć lat temu.

Podczas Świąt Bożego Narodzenia zdecydowanie najwięcej na reklamę w telewizji - 8,49 mln zł - wydał Media Expert. Na drugim miejscu z wydatkami na poziomie 4,19 mln zł znalazło się T-Mobile (wszystkie dane cennikowe, bez rabatów).

Dołącz do dyskusji: Najkrótszy czas oglądania telewizji w święta od lat. Hitami „Kevin sam w domu” i dokument o Krawczyku

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Muniek
Chyba 2 procent wyższym jesli chodzi o jedynkę 🤔
odpowiedź
User
dlg
Niesamowity wynik filmy o Krawczyku. Późna godzina emisji, a wynik lepszy niż serial "Osiecka". Widać, kto ogląda telewizję: starsze pokolenie, dla którego Krawczyk jest gwiazdą. Chyba telewizje powinny iść w tę stronę.
odpowiedź
User
Ja_2020
Nie powinny bo z tego kasy nie ma żadnej. Na to może sobie pozwolić tylko TVP do której pompuje się kasę z publicznych zasobów. TVP zresztą od zawsze ma w święta najwięcej widzów bo grupa komercyjna wtedy zazwyczaj mało ogląda tv. Same powtórki, a i myślę ludzie podróżują wtedy do rodzin.
odpowiedź