SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ogólnopolski Projekt Motoroli "Diversity"

ORusza kolejna edycja programu "Diversity". Rozpoczęta w 2000 roku współpraca Motoroli (NYSE:MOT) z krakowskimi licealistami rozszerza się tym razem na cały kraj i trwać będzie do czerwca 2003 r. Do projektu zaproszeni zostali wszyscy uczniowie zainteresowani rozwijaniem umiejętności informatycznych i praktycznym ich sprawdzianem. "Diversity", ma na celu zachęcić młodzież, w szczególności dziewczęta, do wyboru zawodu informatyka i przekonać je, że praca inżyniera oprogramowania jest atrakcyjna nie tylko dla chłopców. Patronat medialny nad konkursem objęli: Portal Onet, Telewizja Kraków, dwutygodnik Cogito.

Badania wykazały, że proporcje zatrudnienia kobiet i mężczyzn mają wpływ na podniesienie jakości tworzonych produktów. Różnorodnie wewnętrznie zespoły, grupy kobiet i mężczyzn, pozwalają zwiększyć kreatywność, elastyczność i efektywności pracy. W Polsce kobiety w zawodzie informatyka stanowią bardzo nieliczną grupę, co wynika m. in. z faktu, że zawód ten jest tradycyjnie postrzegany jako męski. Projekt ma pomóc w przełamywaniu takiego stereotypu.

Tegoroczny program konkursu będzie zorganizowany według nowych zasad, głównie dotyczących sposobu kontaktowania się uczestników konkursu z organizatorami. Wszelkie informacje na temat organizacji projektu "Diversity", w szczególności zasad uczestnictwa, cyklu warsztatów, porozmawiania również z innymi uczestnikami konkursu, można uzyskać odwiedzając stronę internetową www.diversity.onet.pl .Uczniowie wspomagani będą wspomnianymi warsztatami prowadzonymi przez programistów Motoroli, którzy przedstawią najpopularniejsze techniki tworzenia stron, łącznie z przykładami i praktycznymi wskazówkami. Pozwoli to na łatwe i szybkie przygotowanie własnego projektu. Autorzy finałowych prac zostaną zaproszeni do Krakowa na uroczystą ceremonię rozdania nagród.

W poprzedniej edycji programu "Diversity" uczestniczyli uczniowie z czterech krakowskich liceów ogólnokształcących - nr I, II, III i V. Licealiści mieli za zadanie stworzenie strony internetowej o dowolnej tematyce edukacyjnej z zakresu szkoły średniej. Przygotowanie projektów było poprzedzone warsztatami, przybliżającymi młodym ludziom różne aspekty pracy programisty, połączonymi z wizytami specjalistów Motoroli w szkołach. Wykłady i ćwiczenia obejmowały zagadnienia związane z pracą zespołu i komunikacji w grupie, a także były poświęcone tematyce typowo technicznej i obejmowały wykłady oraz ćwiczenia z metodologii tworzenia i testowania projektu, w budowaniu i animowaniu elementów stron internetowych (języki HTML i DHTML) oraz programowaniu ich dynamiki w języku Java Script. W warsztatach wzięło udział ogółem 100 uczniów, w tym 40 dziewcząt. W wyniku pracy grup uczniowskich powstało 19 finałowych projektów informatycznych. Uczestnicy i laureaci konkursu wzięli udział w Uroczystej Ceremonii Rozdania Nagród w Auli Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ogólnopolski Projekt Motoroli "Diversity"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl