SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Okno na kulturę” - audycja Łukasza Adamskiego i Grzegorza Kasjaniuka w Radiu Olsztyn

W czwartek, 27 kwietnia 2017 roku na antenie Radia Olsztyn wystartował nowy program „Okno na kulturę”. Gospodarzami audycji są Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk.

Article

Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk w kulturalnym programie „Okno na kulturę” rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji pojawiają się również goście ze świata kultury.

- „Okno na kulturę” to autorski program, który na pewno będzie naznaczony naszym spojrzeniem na życie. Jesteśmy konserwatystami i obaj patrzymy na kulturę i popkulturę również przez pryzmat naszego światopoglądu czy wiary - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Łukasz Adamski. - Chcemy połączyć popkulturę z treściami od niej dalszymi. Nie zamierzamy się też zamykać na inne poglądy. Będziemy zapraszać gości o najróżniejszych poglądach i wrażliwości. Będzie wiele dobrej muzyki spod znaku Kid Rocka czy Johnnego Casha i rozmowy o kinie czy nowościach serialowych. Na pewno będziemy unikać poprawności politycznej, którą Clint Eastwood traktuje jako formę zniewolenia - dodaje.

Audycja jest realizowana we współpracy z wNas.pl (dział kultura wPolityce.pl).

- Chcemy pokazać, że współczesna kultura nie jest całkowicie zawłaszczona przez mainstreamowy performance, którego celem jest absurdalne szokowanie, atakowanie wartości budujących świat intelektualny i duchowy człowieka. Stawiamy kierunkowskaz do prawdziwych źródeł, z szacunkiem dla tradycji i człowieka. Budujemy w radiowym eterze przestrzeń, która może być atrakcyjna, przebojowa i kreatywna bez stawiania w centrum życia Kultury, jako celu, tylko jako uświęcającego środka - komentuje nam Grzegorz Kasjaniuk.

Radio Olsztyn „Okno na kulturę” emituje w czwartki o godz. 20.05, począwszy od 27 kwietnia br.

Adamski to krytyk filmowy tygodnika „wSieci”, publicysta portalu wPolityce.pl i tygodnika „ABC”. Z kolei Kasjaniuk jest dziennikarzem muzycznym, publicystą i ewangelizatorem związanym z Radiem Olsztyn.

Udział Radia Olsztyn w Olsztynie pod względem słuchania w okresie od września 2016 roku do lutego 2017 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 11,2 proc.

Dołącz do dyskusji: „Okno na kulturę” - audycja Łukasza Adamskiego i Grzegorza Kasjaniuka w Radiu Olsztyn

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl