SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Okulary? Niechętnie...

Polacy nieregularnie używają okularów korekcyjnych - zaledwie 32% "okularników" deklaruje, że korzysta z nich przez cały czas w ciągu dnia.

Pozostali respondenci (68% spośród osób noszących okulary korekcyjne) zakładają je w zależności od potrzeby. Na sposób korzystania ze szkieł korekcyjnych mają wpływ zarówno poziom wykształcenia, jak i wiek - wynika z badania OMNIMAS przeprowadzonego przez TNS OBOP.

"Istotnym czynnikiem wpływającym na sposób używania okularów korekcyjnych jest poziom wykształcenia. Osoby lepiej wykształcone - z wykształceniem co najmniej średnim - częściej noszą je na stałe" - komentuje Magdalena Sawińska z TNS OBOP. - "Zaś osoby z wykształceniem poniżej średniego częściej korzystają z okularów wyłącznie czasowo. Różnice te wynikają zapewne z odmiennego charakteru pracy zawodowej wykonywanej przez obie grupy. Warto również zauważyć, że osoby młode - w wieku 20 - 39 lat oraz uczące się - częściej korzystają z okularów cały czas w ciągu dnia" - podkreśla Magdalena Sawińska.

Z badania TNS OBOP wynika ponadto, że największy odsetek badanych użytkowników okularów korekcyjnych wymienia je z częstotliwością raz na 2-3 lata (45%). Co najmniej raz w roku okulary wymienia zaledwie 8% respondentów, a aż 18% badanych w ogóle nie wymieniała jeszcze okularów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Okulary? Niechętnie...

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl