SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Olga Mickiewicz po dekadzie odchodzi z Polskiego Radia

Reportażystka Olga Mickiewicz, po dziesięciu latach pracy w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia rozstała się z publicznym nadawcą. O przyczynach odejścia nie chce mówić.

Olga Mickiewicz, fot. Polskie RadioArticle

Olga Mickiewicz poinformowała, że umowę rozwiązano za porozumieniem stron. Dziennikarka pozostaje jeszcze zatrudniona w Polskim Radiu do końca miesiąca, bo wykorzystuje zaległy urlop. O swoich dalszych planach na razie nie chce mówić, nie komentuje też decyzji o odejściu.

Olga Mickiewicz od 2010 roku w Polskim Radiu

Olga Mickiewicz zanim w 2010 roku zaczęła pracę w Polskim Radiu współpracowała z rozmaitymi redakcjami (m.in. „Wysokie Obcasy”, „Polityka”, „Przegląd” czy portal SDP.pl). W 2017 roku otrzymała główną nagrodę w kategorii „Wspieranie młodych talentów” w konkursie SDP, za reportaż radiowy „Bóg, Honor, Ojczyzna i ja” (wyemitowany w radiowej Jedynce). Ten sam reportaż został też nagrodzony na VIII Festiwalu Filmowym „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”.

W sierpniu 2020 roku reporterka wzmocniła odnawiany wówczas przez Kubę Strzyczkowskiego zespół radiowej Trójki, wracający powoli po majowych i czerwcowych odejściach. Była wówczas gospodynią coniedzielnego magazynu reporterskiego pt. „A pani to nagrywa?”. Reportaże ukazujące się w magazynie przygotowywali reporterzy Polskiego Radia z całej Polski, ich naczelną zasadą była interwencyjność. - Chcielibyśmy mieć jeszcze większy wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, stąd pomysł takiej właśnie audycji - mówił nam wówczas Strzyczkowski.  Audycja zniknęła po cichu z anteny w październiku 2020 roku, podczas wprowadzania odświeżonej ramówki.

Miesiąc wcześniej, we wrześniu 2020 toku szefem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia został wicedyrektor Trójki, Mirosław Rogalski.  Zastąpił na stanowisku długoletnią szefową Studia, Irenę Piłatowską, która odeszła w styczniu ub. roku.

W 2019 r. Polskie Radio zanotowało spadek przychodów o 6,07 proc. do 336,53 mln zł. Nadawca miał 219,32 mln zł z abonamentu rtv i rekompensaty abonamentowej (5,8 proc. mniej niż rok wcześniej), a jego Agencja Reklamy osiągnęła 62,72 mln zł wpływów (po spadku o 7,4 proc.).

Firma zanotowała 10,44 mln zł straty netto w porównaniu do 15,3 mln zysku netto w 2018 roku. Kadra kierownicza wyższego szczebla zarabiała średnio miesięcznie 15,9 tys. zł brutto, a dziennikarze - 10,3 tys. zł brutto. W planie finansowym na br. Polskie Radio zapisało symboliczny zysk - 80 zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Olga Mickiewicz po dekadzie odchodzi z Polskiego Radia

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Edward
Szkoda, znam jej reportaże, niezależne, neutralne spojrzenie, skłaniające do przemyśleń. Szkoda. że Polskie Radio konsekwentnie dąży w stronę opinio-twórczości, odchodząc od inteligentnego dyskursu. Popierałem zmiany, ale przestaję je rozumieć.
odpowiedź
User
xxx
i to jest zła wiadomość :( nagradzani dziennikarze odchodzą
odpowiedź
User
Ala
CZyli ona odchodzi z PR3. Kolejne odejście z TRUJKI
odpowiedź