SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Olimpiada FM 2003

Od 25 stycznia do 16 lutego zima z RMF FM

"Olimpiada FM" to konkurencje i zabawy zimowe rozgrywane na wolnym powietrzu w najpopularniejszych miejscowościach wypoczynkowych na południu Polski, w okresie zimowych ferii.

Tegoroczna "Olimpiada FM" kładzie mocny nacisk położony na widowiskowość wydarzeń. W tym celu na stokach pojawią się niezwykle sprawni snowboardziści,. W ramach zawodów retro będzie można zobaczyć górali jeżdżących na zabytkowych nartach w starodawnych strojach regionalnych, a o nagrodę walczyć będą twórcy dziwnych i śmiesznych wehikułów zdolnych do pokonania trasy prostego slalomu.

Wszystkie konkurencje składające się na "Olimpiadę FM" zostały tak przygotowane, aby udział w nich mogły brać dzieci, młodzież i dorośli bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Cała zabawa nie będzie wymagała od uczestników specjalnego przygotowania, ani konieczności posiadania profesjonalnego sprzętu. Na potrzeby "Olimpiady FM" została przygotowana wyjątkowa infrastruktura: całkowicie bezpieczne konstrukcje mety, startu, bandy, itp.

W każdy weekend RMF FM zaprasza na wszystkie trzy stoki w soboty i niedziele zabawa trwa od 11:00 do godziny 15:00. Zawody odbywają się będzie w rytm muzyki, a prowadzącymi będą dziennikarze RMF FM.

W weekendowym programie znajdą się:
1. "Snow cross" - zupełnie nowa dyscyplina (właściwie zabawa), w której czterech narciarzy lub snowboardzistów ściga się równocześnie na specjalnym torze, usianym przeszkodami.
2. "Zawody retro" - na starym sprzęcie narciarskim i w starodawnych strojach. Niezwykle widowiskowe zawody urozmaicone wieloma spektakularnymi upadkami startujących. Dostarczające niecodziennych przeżyć i wyjątkowej atmosfery.
3. "Zjazd na rympał" - czyli zawody w jeździe na byle czym
4. Zabawy dla dzieci - odbywające się równolegle z zawodami dla dorosłych. Najmłodsi będą mieli okazję wystartować w pięciu konkurencjach:
" zjazd na jabłuszkach
" slalom na nartach i deskach snowboardowych
" slalom na sankach
" grupowe wyścigi na nartach skokowych (do olbrzymich nart służących do skoków narciarskich przymocowane są cztery pary wiązań. Startująca grupa musi ze sobą mocno współpracować, żeby dotrzeć do mety)
" rzucanie śnieżkami do ruchomego celu (Matylda)

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji uhonorowani zostaną nagrodami i co najważniejsze - specjalnie grawerowanymi medalami.

"Olimpiada FM" odbywa się już po raz szósty. Jest największą zimową akcją o charakterze otwartym. Na ten okres przypada szczyt zimowych wyjazdów uczniów i studentów. Miejscowości, w których rozgrywa się "Olimpiada FM" są największymi i uznanymi ośrodkami sportów zimowych w kraju, ulubionymi kurortami, do których przyjeżdżają wypoczywać polskie rodziny.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Olimpiada FM 2003

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl