SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Olimpiada w cieniu terroru

Niemal jedna trzecia respondentów (32%) nie wierzy, że zbliżające się Igrzyska Olimpijskie będą wolne od ataków terrorystycznych

Niemal jedna trzecia respondentów (32%) nie wierzy, że zbliżające się Igrzyska Olimpijskie będą wolne od ataków terrorystycznych - wynika z badania zrealizowanego przez firmę TNS* w jedenastu wybranych krajach europejskich na zlecenie telewizji CNN oraz magazynu Time**.

W Polsce podobny pogląd charakteryzuje 41% badanych. Niemal tyle samo osób (40%) wierzy, iż terroryści mimo wszystko nie zakłócą olimpijskiej rywalizacji. Tymczasem największymi pesymistami w tej kwestii są mieszkańcy Holandii - aż 56% z nich jest przekonanych, że w trakcie Olimpiady dojdzie do zamachów terrorystycznych. Co ciekawe, mimo niedawnych ataków terrorystycznych w Hiszpanii, tylko 17% jej obywateli obawia się ponownych zamachów w Grecji.

Z badania wynika ponadto, że Igrzyska cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców wszystkich krajów objętych pomiarem - niemal trzy czwarte respondentów (74%) zadeklarowało chęć oglądania zmagań sportowców w telewizji. Wśród najbardziej zagorzałych fanów znaleźli się mieszkańcy Hiszpanii (34% Hiszpanów deklaruje, że będzie codziennie oglądać olimpijskie relacje), Danii (33%) oraz Wielkiej Brytanii (30%).  

W Polsce również prawie trzy czwarte badanych (74%) stwierdziło, iż zamierza oglądać zawody w telewizji, z czego 29% osób zadeklarowało, że będzie codziennie w tym celu zasiadać przed szklanym ekranem. Ponad jedna czwarta Polaków (27%) w ogóle nie planuje oglądać Olimpiady w telewizji.

* W Polsce do sieci TNS należy TNS OBOP

**Badanie zostało zrealizowane w okresie 17.06.04-6.07.04 na reprezentatywnych próbach dorosłych mieszkańców Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Norwegii, Polski, Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Czech. We wszystkich krajach próby obejmowały ok. 1000 osób, wyjątek stanowiły Czech gdzie zbadano 530 osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Olimpiada w cieniu terroru

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl