SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Oliver Köhncke nowym dyrektorem generalnym Boehringer Ingelheim w Polsce

Oliver Köhncke objął stanowisko dyrektora generalnego polskiego oddziału Boehringer Ingelheim.

Oliver Köhncke związał się z Boehringer Ingelheim w 1998 roku. Karierę zawodową rozpoczął w centrali firmy w Niemczech, gdzie w ramach Międzynarodowego Programu dla Absolwentów, został asystentem dyrektora marketingu. Następnie trafił do polskiego oddziału firmy, gdzie zajmował się lekami z dziedziny wirusologii (1999-2001). W tym okresie aktywnie wspierał polskie stowarzyszenia walki z HIV. Od stycznia 2001 roku był odpowiedzialny za promocję leków z dziedziny reumatologii i pulmonologii. W styczniu 2002 roku awansował na stanowisko dyrektora marketingu w dziale leków przepisywanych na receptę. Do jego zadań należało zarządzanie tym działem oraz rozwój portfolio leków sprzedawanych na polskim rynku.

Od listopada 2004 roku jako sales manager w oddziale Boehringer Ingelheim Pharma (dział Kardiologii/Pulmonologii) w Niemczech, zarządzał zintegrowanym zespołem sprzedaży, dwustu przedstawicieli handlowych i kierowników regionu. Następnie w latach 2006 - 2009 pełnił funkcję senior regional business managera na całą Europę w dziale leków BI przepisywanych na receptę. Do jego zadań należało zarządzanie rynkami Wielkiej Brytanii, Irlandii, Portugalii, Szwajcarii, Belgii (dwoma ostatnimi do końca 2007 roku) i Europy Środkowo-Wschodniej (od czerwca 2007 roku). Odpowiadał za wdrożenie nowych strategii marketingu i sprzedaży oraz rozwój najważniejszych dziedzin biznesu.

Zanim rozpoczął karierę zawodową w przemyśle farmaceutycznym, w 1993 roku pracował jako niemiecki korespondent, relacjonujący ówczesne wydarzenia z Europy Wschodniej i Bałkanów. Jako dziennikarz był akredytowany na IFOR (misję pokojową NATO) w Zagrzebiu. W 1995 roku objął funkcję doradcy politycznego w Zgromadzeniu Narodowym Węgier oraz został członkiem węgierskiej delegacji do NATO. Jako oficer łącznikowy, w politycznej kwaterze głównej NATO w Brukseli, był odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie procesu powiększenia NATO o Węgry.

Oliver Köhncke ukończył Wydział Nauk Politycznych na Uniwersytecie w Wiedniu oraz na Uniwersytecie Nauk Ekonomicznych w Budapeszcie. Jest magistrem stosunków międzynarodowych - specjalizacja Europa Wschodnia. Włada biegle językiem angielskim, węgierskim, rosyjskim oraz polskim. Jego ojczystym językiem jest niemiecki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Oliver Köhncke nowym dyrektorem generalnym Boehringer Ingelheim w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl