SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Olivier Janiak redaktorem naczelnym „Elle Man”

Olivier Janiak objął stanowisko redaktora naczelnego magazynu „Elle Man” (Burda Media). Nad nowym wydaniem pisma pracował już od ponad miesiąca, kompletując redakcję - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Olivier Janiak, fot. TVNArticle

Informacje o wzmocnieniu przez Burdę sektora prasy męskiej oraz zatrudnieniu Oliviera Janiaka na stanowisko redaktora naczelnego magazynu „Elle Man” dotarły do nas w połowie stycznia. Wydawnictwo nie chciało jednak tego potwierdzić. - Nie komentujemy plotek - odpowiedziała przedstawicielka Burdy na pytania Wirtualnemedia.pl o swój magazyn oraz nowego naczelnego. Sam Janiak w ogóle nie chciał odpowiadać na pytania o „Elle Man”.

Z naszych informacji wynika, że Olivier Janiak pracował nad nowym wydaniem „Elle Man” od miesiąca - pełnił obowiązki redaktora naczelnego, kompletował redakcję, zatwierdzał materiały do pisma i reprezentował wydawcę na spotkaniach.

W czwartek Burda oficjalnie ogłosiła, że luksusowy magazyn dla mężczyzn „Elle Man” zwiększa periodyczność do czterech wydań w roku oraz potwierdziła, że nowym redaktorem naczelnym zostaje Olivier Janiak. Pierwsze wydanie pod jego kierownictwem pojawi się w sprzedaży 22 marca.

„Elle Man” to magazyn o modowym DNA i to się nie zmieni, spróbuję jednak wraz z zespołem dodać do tego sporą porcję stylu, klasy, i przede wszystkim wiedzy, chciałbym promować ciekawość świata i otwartość na drugiego człowieka. Prezentować inspirujące postaci, którym chce się żyć, i życie zauważać, a nie przechodzić obok niego. W nowym „Elle Man” punktem wyjścia będzie elegancja, w różnym, także awangardowym wydaniu, pojawią się nowe obszary tematyczne i nowatorski sposób prezentowania treści. Zmienimy delikatnie szatę graficzną magazynu, upraszczając ją, uspokajając. Pojawią się znani autorzy, profesjonaliści w poszczególnych dziedzinach. Trzonem „Elle Man” pozostaje dotychczasowa redakcja, której doświadczenie jest kluczowe - tłumaczy Olivier Janiak.

„Elle Man” zadebiutował w październiku 2015 roku. Dotychczas tytuł ukazywał się nieregularnie, dwa razy w roku, w nakładzie 55 tys. egz. „Elle Man” nie miał wyodrębnionego redaktora naczelnego ani redaktora prowadzącego - wydania przygotowywała redakcja magazynu „Elle” pod wodzą Moniki Stukonis (we wrześniu ub.r. odeszła z wydawnictwa, a nową naczelną „Elle” została Monika Drożdż).

- Objęcie stanowisko redaktora naczelnego „Elle Man” traktuje jako twórcze wyzwanie. W zmieniającym się nieustannie świecie mediów, niezmienne pozostają jednak takie wartości jak: jakość i kontent. Wiem, że nie tylko dla mnie. Kreowanie ponadczasowych treści, zostających z odbiorcą, czytelnikiem na dłużej, to coś motywuje mnie do tego, by po raz kolejny wejść na rynek prasy. Wierzę, że we współczesnym świecie pełnym błahych, chwilowych treści jest miejsce na coś prawdziwego - podkreśla Janiak.

Olivier Janiak był już redaktorem naczelnym magazynu dla mężczyzn „Malemen” od ukazania się tytułu w 2008 roku do końca 2013 roku. Zrezygnował wówczas z tej funkcji aby poświęcić więcej czasu rodzinie. Jest na stałe związany z telewizją TVN, gdzie od wielu lat prowadzi magazyn “Co za tydzień?” oraz komercyjne projekty i widowiska nadawcy. Ukończył studia prawnicze.

Dołącz do dyskusji: Olivier Janiak redaktorem naczelnym „Elle Man”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Modny Koleś
Ja lubię ten magazyn za modę, zdjęcia z wybiegów i sejse modowe, mam nadzieję, że to się nie zmieni
odpowiedź
User
Nobody
Ja już zakładam teczkę w kiosku coby Pani Basia mi odłożyła każdy egzemplarz. I wszystkie egzemplarze oddam do introligatora, żeby mi to w annały oprawił. Profesjonalni kreatorzy stylu a nie tam jakieś blogi, absolutny must have 2018.
odpowiedź
User
Tommy
żeby byłoj jak najwięcej mody i zdjęć z wybiegów/kolekcji/sesji
odpowiedź