SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

OLX zmienia oceny. Wystawi je mniej kupujących

Platforma OLX w ciągu miesiąca wprowadzi nowy system ocen zakupów. Będą je mogli wystawiać jedynie użytkownicy korzystający z Przesyłki OLX.

W ramach nowego systemu oceny sprzedających na platformie OLX będą przyznawane w skali od 1 do 5 gwiazdek. Pojawią się też tagi pozwalające na podawanie dodatkowych informacji, np. o opisie przedmiotu, opakowaniu czy komunikacji ze sprzedającym. Ocena sprzedającego będzie średnią wszystkich otrzymanych przez niego ocen.

Będą też dwie nowe zakładki: Wystawione oceny (ze wszystkimi ocenami, które wystawił kupujący) oraz Otrzymane oceny (z ocenami dla konkretnego sprzedawcy).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Oceny będą mogli teraz wystawiać wyłącznie użytkownicy, którzy kupią przedmiot z Przesyłka OLX (i otrzymają go), będą mogli wystawić ocenę. - W ten sposób oceny są wystawianie na podstawie rzeczywistych zakupów. Brak zakupu, brak oceny - podkreślono w komunikacie dla użytkowników.

W poprzednim systemie oceny mogły wystawiać także osoby, które nawiązały kontakt ze sprzedającym, podjął taką próbę lub złożył ofertę nabycia towaru z Przesyłką OLX i zapłacił za towar przez Płatności OLX.

Nowy system ocen na OLX od czerwca

13 maja OLX wstrzyma wysyłanie próśb o oceny, 21 maja przestanie zbierać owe oceny, natomiast 17 maja przestanie wyświetlać te zebrane za pomocą wycofywanego systemu. 3 czerwca platforma udostępni nowy system ocen i od nowa zacznie je zbierać.

- Jako kupujący zaczniesz otrzymywać wiadomości e-mail i (lub) powiadomienia push, aby ocenić sprzedającego za każdym razem, gdy kupisz przedmiot z Przesyłką OLX. Jako sprzedający będziesz mógł otrzymać oceny za każdym razem, gdy sprzedasz przedmiot z Przesyłką OLX - przekazano użytkownikom.

CZYTAJ TEŻ: Bartłomiej Topa tłumaczy, czym jest „OLXowanie”

Do końca lipca nadal będzie jeszcze można przeglądać oceny sprzedających wystawione w poprzednim systemie.

Ów system był zainspirowany koncepcją NPS (ang. Net Promoter System) opartą na bilansie różnych rodzajów ocen użytkowników. - Dlatego wyświetlana archiwalna ocena nie stanowi matematycznej średniej, stosowanej w innych, popularnych modelach systemu ocen. Poprzedni system działał w taki sposób, że wystawionym ocenom „źle”, „dobrze” i „rewelacyjnie” przypisywał określoną wagę (odpowiednio -2, +1 i +2). Następnie oceny te były przekształcane na ocenę jakościową w przedziale 0-10, wg. schematu: a) punkty 0 do 2,5 „nie polecam”, b)od 2,5 do 5 „nieźle”, c) od 5 do 7,5 „dobrze, d) od 7,5 do 10 „rewelacyjnie” - zaznaczono.

CZYTAJ TEŻ: Polacy na Vinted kupują dłużej niż na Allegro i Aliexpress. 14 mln korzysta z Temu

W marcu br. OLX w wersji przeglądarkowej zanotował 10,42 mln użytkowników oraz godzinę, 2 minuty i 5 sekund przeciętnego czasu korzystania, a jako aplikacja mobilna -  7,62 mln użytkowników oraz godzinę, 29 minut i 4 sekundy średniego czasu (dane z Mediapanelu).

Dołącz do dyskusji: OLX zmienia oceny. Wystawi je mniej kupujących

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
Strach przed faktyczną oceną tego portalu i sprzedających.
4 0
odpowiedź