SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

OLX kupił platformę obido z mieszkaniami od deweloperów

Grupa OLX przejęła 100 proc. udziałów spółki obido oferującej platformę internetową z mieszkaniami od deweloperów. obido będzie funkcjonować pod dotychczasową marką, w spółce pozostaną jej założyciele i członkowie zarządu Marian Bruliński i Paweł Gniadkowski.

Article

Grupa OLX kupiła 100 proc. udziałów obido, nie ujawniono, ile zapłaciła. Poprzednio udziałowcami spółki byli jej prezes Paweł Gniadowski, wiceprezes Marian Bruliński, Jakub Fidelus, Szymon Boguta i spółka Hi Venture.

obido działa od 2016 roku, oferuje przede wszystkim platformę, która z wykorzystaniem zaawansowanym algorytmów łączy deweloperów i klientów poszukujących nowych mieszkań.

W 2019 roku spółka zanotowała 8,87 mln zł przychodów i 151,6 tys. zł zysku netto, wobec 5,13 mln zł wpływów i 185,5 tys. zł zysku netto rok wcześniej. Pracuje w niej ok. 50 osób.

- Obido wpisuje się w nasze strategiczne plany rozwoju rynku pierwotnego, który odpowiada za 45 proc. wartości rynku mieszkaniowego w Polsce. Dzięki transakcji zwiększymy specjalizację w segmencie nowych mieszkań i domów. Wymagania klientów deweloperów oraz samych deweloperów są bardzo wysokie i zróżnicowane. Obido będzie doskonałą odpowiedzią na to wyzwanie - zapewnia Monika Rudnicka, general manager real estate Europe w Grupie OLX.

obido z dotychczasową marką i władzami

- Misją obido jest stworzenie nowego standardu w poszukiwaniu mieszkania lub domu, aby było ono maksymalnie efektywne, przyjemne i naturalne. Dzięki transakcji będziemy mogli jeszcze lepiej ją realizować. Pozwoli nam na umocnienie pozycji w Polsce, a w przyszłości może umożliwić ekspansję na rynki zagraniczne - komentują Marian Bruliński i Paweł Gniadkowski.

Obaj menedżerowie pozostaną w zarządzie obido. Platforma zachowa swoją obecną markę i model biznesowy, będzie działała niezależnie od serwisów OLX i Otodom.

Kupno obido to kolejna akwizycja zrealizowana przez Grupę OLX. Jesienią ub.r. firma przejęła większościowy pakiet akcji platformy motoryzacyjnej Carsmile oraz pozostałą część udziałów spółki rekrutacyjnej Kiwi Jobs.

W Polsce Grupa OLX w minionym roku rozliczeniowym, czyli od kwietnia 2019 do marca ub.r., osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 19,5 proc. do 784,94 mln zł oraz zysku netto z 243,25 do 293,29 mln zł. Zatrudnienie w firmie zwiększyło się o 103 etaty.

Dołącz do dyskusji: OLX kupił platformę obido z mieszkaniami od deweloperów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl