SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

OLX wprowadza dynamiczne ceny za ogłoszenia z mieszkaniami i odzieżą

Pod koniec stycznia na platformie ogłoszeniowej OLX pojawią się ceny dynamiczne. Na początek będą obowiązywać w podkategoriach z ofertami sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz odzieżą roboczą. Z kolei w większości podkategorii z sekcji Zwierzęta zostaną wprowadzone opłaty za ogłoszenia.

Article

Ceny dynamiczne są zmieniane w zależności od popytu na daną usługę. Na platformie OLX - jak zapisano w jej zmienionym regulaminie - aktualna wysokość ceny dynamicznej będzie pokazywana podczas uzupełniania formularza ogłoszenia lub przed zakupem danej usługi.

W podkategorii Mieszkania - Sprzedaż na OLX ceny dynamiczne będą dotyczyć publikacji pojedynczych ogłoszeń, pakietów ogłoszeń oraz usług promowania ofert, natomiast w podkategorii Mieszkania - Wynajem będą obejmować tylko promowanie ofert.

- Dodatkowo, zakupione pakiety ogłoszeń Standard o wielkości 3 i 6 ogłoszeń będą mogły być wykorzystane wyłącznie w ramach jednej lokalizacji (miejscowości). Pakiety 9 ogłoszeń będą mogły być wykorzystane w dowolnej lokalizacji (miejscowości) w całej Polsce - zapowiedziano w komunikacie dla użytkowników.

Jakie ceny ogłoszeń z mieszkaniami na OLX

Obecnie publikacja na OLX ogłoszenia sprzedaży mieszkania kosztuje brutto 34,99 zł (przy płatności internetowej) lub 46,19 zł (płatność SMS-owa) w wariancie standardowym oraz 67,99 lub 89,61 zł w wariancie premium.

Od 28 stycznia te stawki nie będą już obowiązywały. Stałe ceny pozostaną natomiast we wszystkich innych podkategoriach w ramach sekcji nieruchomości.


Ceny dynamiczne pojawią się też w cennikach wszystkich usług promocji w podkategoriach Mieszkania - Sprzedaż i Mieszkania - Wynajem.

Ponadto pod koniec stycznia w podkategorii Mieszkania - Sprzedaż pojawi się Megapakiet, w ramach którego użytkownik może dodawać ogłoszenia z mieszkaniami w dowolnych miejscowościach w Polsce. Megapakiet umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcjonalności pakietu Standard ogłoszeń, jest dostępny przez 90 dni od zakupu. W nowym pakiecie także będą obowiązywały dynamiczne ceny.

Z kolei w podkategorii Odzież robocza dynamiczne ceny będą dotyczyć usług promowania.

Ile kosztują ogłoszenia na OLX w kategorii Zwierzęta

Od ponad pięciu lat OLX wprowadza w kolejnych kategoriach opłaty za publikację i promowanie ogłoszeń. Od 28 stycznia taka oferta będzie obowiązywała w części kategorii Zwierzęta.

Opłaty pojawią się w podkategoriach Akcesoria dla zwierząt, Akwarystyka, Gryzonie i Króliki, Konie, Koty rasowe, Pozostałe zwierzęta, Psy rasowe i Ptaki, natomiast nadal za darmo będzie można wystawiać oferty w podkategoriach Koty do adopcji oraz Zaginione i znalezione.

Za pojedyncze ogłoszenia trzeba będzie zapłacić od 0,50 lub 0,66 zł (podkategoria Akcesoria dla zwierząt) do 2 lub 2,64 zł (Koty rasowe).

Standardowe pakiety 5 ogłoszeń będą kosztować od 2,38 zł (płatność internetowa) lub 3,14 zł (płatność SMS-owa) do 9,50 lub 12,54 zł, a przy 100 ofertach - od 25 lub 33 zł do 100 lub 132 zł.

W ofercie premium stawki za pakiet 5 ogłoszeń wynoszą od 3,33 lub 4,39 zł do 10,45 lub 13,79 zł, a za pakiet 100 - 112 lub 147,84 zł.

Według badania Mediapanel w grudniu ub.r. serwis OLX.pl zanotował 12,27 mln użytkowników i 41,3 proc. zasięgu, a aplikacja mobilna OLX - 8,9 mln użytkowników i 30 proc. zasięgu.

Grupa OLX, do której oprócz OLX należą serwisy otoMoto, otoDom i Fixly, w roku finansowym od kwietnia 2020 do marca ub.r. osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 6,3 proc. do 852,5 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 285,52 do 274,77 mln zł.

Dołącz do dyskusji: OLX wprowadza dynamiczne ceny za ogłoszenia z mieszkaniami i odzieżą

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
zlodzieje i tyle
odpowiedź