SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

One Fulfillment by Allegro bez opłat dla nowych sprzedawców

Allegro w ramach usługi One Fulfillment by Allegro zapewnia sprzedawcom magazynowanie i wysyłkę produktów sprzedawanych na platformie. Obecnie nowi użytkownicy mogą korzystać z usługi przez 30 dni bez opłat.

Article

Jednym z największych wyzwań, które stają przed osobami i firmami prowadzącymi sprzedaż w internecie, jest realizacja wysyłek produktów do klientów. Wizja pomieszczeń zapełnionych kartonami i codziennych dojazdów do automatu paczkowego może spędzać sen z powiej niejednej osobie myślącej o rozkręceniu swojego sklepu internetowego.

Na szczęście sprzedawcy na Allegro od kilku miesięcy mogą korzystać z zapewnianej przez platformę usługi One Fulfillment by Allegro.

Fulfillment, czyli Allegro odpowiada za magazyn i wysyłki

Allegro w ramach One Fulfillment realizuje wszystkie działania związane z magazynowaniem i wysyłaniem produktów od sprzedawców. Platforma zapewnia:
- przechowywanie produktów w swoim magazynie,
- kompletowanie zamówień i realizację dostaw we współpracy z firmami kurierskimi,
- udzielanie odpowiedzi na pytania kupujących dotyczące zamówień.

 

Przy dostawach Allegro współpracuje z InPostem, UPC i DPD, sprzedawcy nie muszą podpisywać umów z tymi firmami.

Zamówienia, które kupujący złożą i opłacą do godz. 10:00 w dni robocze (a ci z Warszawy - do 13:00) mogą zostać dostarczone nawet tego samego dnia. Zamówienia złożone i opłacone w weekendy do 13:00 są wysyłane do kupujących w poniedziałek. Natomiast zamówienia, które złożono i opłacono w dni robocze do godz. 20:00, są wysyłane jeszcze tego samego dnia.

Jak to działa w praktyce? - Pamiętam sytuację, gdzie klient, który kupił towar po godz. 16:00, następnego dnia już o po 10:00 miał go w ręku - opisuje Jacek Duchnowski z firmy Naxez sprzedającej na Allegro mały sprzęt AGD, zabawki i sprzęt ogrodowy. - Nawet nie sądziłem, że tak ważnym aspektem w wysyłkach internetowych jest czas - przyznaje.

- Czas realizacji zamówień w usłudze One Fullfillment ma bardzo duży wpływ na pozytywne komentarze oraz wizerunek firmy - podkreśla Artur Kurowski z firmy Metler.pl, która na Allegro sprzedaje małe AGD, oświetlenie samochodowe i produkty szybko zbywalne (FMCG). - Nie musimy się martwić, że musimy spakować te przesyłki, musimy dotrudnić dodatkowe osoby, które musiałyby te przesyłki przygotować i wysłać - wylicza.

Jacek Duchnowski zwraca uwagę, że wcześniej jego magazyn nie nadążał z wysyłaniem zamówionych produktów w okresie szczytu zakupowego przez Bożym Narodzeniem. - Dzięki przeniesieniu logistyki do One Fullfillment mam czas na budowanie, a wszystko zostawiam magazynowi Allegro.

W ramach One Fullfillment sprzedawca ma przydzielonego opiekuna biznesowego, od którego na bieżąco może uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. Ma również dostęp do narzędzia monitorującego stan jego produktów w magazynie.

W efekcie sprzedawca korzystający z One Fulfillment by Allegro ma więcej czasu na rozwijanie i promowanie swojej oferty.

 

Sprzedawca, który zaczyna korzystać z One Fulfillment, zakłada nowe konto na Allegro. - Obawiałem się tego, bałem się, że klienci nie będą kupować - przyznaje Jacek Duchnowski. - Nic takiego nie miało miejsca. Sprzedaż rośnie, klienci kupują - zapewnia.

One Fulfillment by Allegro przez 30 dni bez opłat

Od połowy maja sprzedawcy korzystający z One Fulfillment by Allegro nie płacą za przesyłki w ramach Allegro Smart!, niezależnie od wartości zamówień. Z nowej opcji mogą korzystać zarówno dotychczasowi, jak i nowi użytkownicy One Fulfillment by Allegro. Oferta będzie obowiązywała do końca sierpnia.

Natomiast sprzedawcy, którzy aktywują One Fulfillment by Allegro do końca czerwca, przez 30 dni nie będą płacili za usługi (są zwolnieni z opłaty podstawowej i dodatkowych, np. za magazynowanie), ponadto przez trzy miesiące mogą skorzystać z pakietu tysiąca wyróżnień 10-dniowych oraz z 25-proc. zniżki na prowizję od sprzedaży premiowanej.

Allegro to zdecydowanie najpopularniejsze platforma e-commerce w Polsce. Według badania Mediapanel w kwietniu br. zanotowało 22,18 mln użytkowników, 73,75 proc. zasięgu oraz godzinę, 41 minut i 30 sekund średniego czasu korzystania przez odwiedzającego.

Dołącz do dyskusji: One Fulfillment by Allegro bez opłat dla nowych sprzedawców

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
Dobrze skopiowany pomysl Amazona. Oby sie powiodlo :)
odpowiedź