SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Onet na czele najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. W czołówce Wirtualnemedia.pl

Portal Onet.pl znalazł się na czele najbardziej opiniotwórczych polskich mediów we wrześniu, wyprzedzając Wirtualną Polskę - wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów. W czołówce najczęściej cytowanych portali internetowych znalazły się Wirtualnemedia.pl z rekordowym wynikiem.

Bartosz Węglarczyk, fot. Onet.plArticle

We wrześniu media powoływały się na informacje Onetu 2796 razy. Pozycję lidera portal zawdzięcza m.in. szerokiemu oddźwiękowi w mediach artykułu dotyczącego byłego już prezesa Stowarzyszenia Wiosna, ks. Jacka Stryczka. Miejsce drugie zajęła Wirtualna Polska, na której informacje inne media powoływały się 2694 razy. Podium zamykają ex aequo "Rzeczpospolita" i TVN24, z liczbą 1910 cytatów.

We wrześniowej czołówce najbardziej opiniotwórczych polskich mediów znalazło się łącznie pięć tytułów prasowych, cztery portale internetowe oraz po trzy stacje telewizyjne i radiowe.

Czołówkę najczęściej cytowanych tytułów prasowych otwiera dziennik „Rzeczpospolita”, wyprzedzając „Gazetę Wyborczą” (1650 cytatów) i „Fakt” (1098 cytatów).

Wśród tygodników i dwutygodników, wrześniowym liderem byłą „Gazeta Polska” (175 cytatów). Na drugim miejscu znalazł się dwutygodnik „Sieci” (173 cytowania), a trzecie miejsce zajęła „Wspólnota” (172 cytowania).

Najczęściej cytowanym we wrześniu portalem internetowym został Onet. Kolejną pozycję zajęła Wirtualna Polska oraz wPolityce.pl. Na miejscu piątym znalazły się Wirtualnemedia.pl, cytowane 512 razy przez inne redakcje.

Spośród stacji telewizyjnych pierwszą pozycję w rankingu zajęła TVN24 . Na kolejnych miejscach uplasowały się TVN (cytowane 1019 razy) oraz TVP Info (cytowane 682 razy).

RMF FM, zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych. Krakowska rozgłośnia wyprzedziła Radio ZET oraz PR1.

„Dziennik Gazeta Prawna” był we wrześniu najchętniej cytowanym medium ekonomicznym w Polsce (855 cytatów). Dziennik wyprzedził "Puls Biznesu" i Bankiera.

Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się Radio Gdańsk, wyprzedzając Radio Kraków i "Gazetę Krakowską".

 „Press”  z liczbą 94 cytowań znalazł się na pierwszym miejscu wśród w miesięczników. Drugie i trzecie miejsce należy kolejno do „Forbesa” oraz „Playboya”.

Badanie przeprowadzono na podstawie 28 064 przekazów z mediów (materiałów prasowych, publikacji w portalach internetowych oraz programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 30 września 2018 roku. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 29 700 razy (23 384 razy w portalach, 3 5793 razy w prasie, 1 986 w telewizji i 751 w radio).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Onet na czele najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. W czołówce Wirtualnemedia.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl