SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Onet startuje z drugą odsłoną swojej akcji #NiechŻyjePlaneta

Portal Onet.pl (Ringier Axel Springer Polska) wraz z innymi redakcjami wydawcy wystartował z drugą odsłoną akcji #NiechŻyjePlaneta. Polega ona na podejmowaniu dziesięciu wyzwań w czterech kluczowych obszarach. Centrum przedsięwzięcia pozostaje serwis Niechzyjeplaneta.onet.pl, a partnerem głównym - sieć Biedronka.

Article

W czerwcu 2020 roku redakcje należące do RASP zaangażowały się w globalną inicjatywę zachęcającą ludzi do zmiany codziennych nawyków, by chronić planetę. W ten sposób ruszyła 10-miesięczna akcja #NiechŻyjePlaneta. Akcja polegała na rzucaniu odbiorcom dziesięciu ekologicznych wyzwań. Wśród nich były m.in. 5-minutowy prysznic zamiast kąpieli w wannie, ograniczenie spożywania mięsa, wyłączanie nieużywanych urządzeń, zero waste fashion czy wybór ekotransportu.

W drugiej edycji akcji, Onet wspólnie z Fundacją „Aeris Futuro” przygotował rozwiązanie, dzięki któremu każdy, kto podejmie wyzwanie będzie mieć możliwość skompensowania swojego śladu węglowego (dzięki wykupieniu kompensacji, którą oferuje partnerująca fundacja). W ten sposób uczestnicy będą mogli stać się zeroemisyjnymi. - Mamy 12 lat, by zapobiec katastrofie, informuje ONZ, ale według części ekspertów mamy jeszcze mniej czasu. Nie znajdziemy prostej „szczepionki” na ten problem. Polacy zdają już sobie sprawę z wagi zagrożeń klimatycznych. Nie wiedzą jednak, co mogą zmienić w codziennym życiu, żeby działać dla planety. Oczekują od nas edukacji i łatwych do wdrożenia wskazówek - mówi Olga Korolec, group sustainability director w RASP.

„Zieloną” redakcją dziennikarzy z różnych serwisów Ringier Axel Springer Polska, kieruje Patryk Motyka z Onetu. Dziennikarze publikują wywiady z ekspertami, quizy, materiały wideo, reportaże multimedialne i angażujące działania w social mediach. Akcję będą promować ambasadorowie związani z RASP. Towarzyszyć jej będą kampanie jednodniowe oraz Narodowy Test Ekologiczny – największe badanie dotyczące zachowań ekologicznych Polaków.

Partnerami merytorycznymi są: UN Global Compact Network Poland, WWF Polska, Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik oraz National Geographic. - Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest postawa każdego z nas indywidualnie jako odpowiedzialnych, świadomych obywateli. Stąd nasza współpraca z #NiechŻyjePlaneta. Wierzymy, że za sprawą popularyzacji odpowiedzialnych, proekologicznych postaw walka o poprawę klimatu będzie mogła odnieść sukces – mówi Agnieszka Koc, dyrektor ochrony środowiska w sieci Biedronka, partnera głównego akcji.

Druga odsłona przedsięwzięcia będzie wspierana w kampanii telewizyjnej, radiowej, prasie i online.

#NiechŻyjePlanetajest kolejną inicjatywą Ringier Axel Springer Polska na rzecz ochrony klimatu. W maju br. - zarówno sama firma, jak i wszystkie jej marki - ogłosiła zero emisyjność. Jako pierwszy wydawca i medium w Polsce, została partnerem United Nations Global Compact i zobowiązała się do promowania i realizacji 17 celów zrównoważonego rozwoju oraz agendy ONZ 2030.

W 2019 r. Ringier Axel Springer Polska zanotował spadek przychodów sprzedażowych o 6,5 proc. do 592,27 mln zł, a jego zysk netto wzrósł z 6,02 do 28,4 mln zł. Zmalały wpływy ze sprzedaży prasy i reklam w niej, a wpływy z reklam internetowych wzrosły o 2 proc. W firmie pracowało 1,4 tys. osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Onet startuje z drugą odsłoną swojej akcji #NiechŻyjePlaneta

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
niech onet zajmie się poważnymi tematami jak tropienie KuKlux Klanu na Wilanowie, sprawą degerata Kapitana Bomby czy problematyką jak spędzali święta i wakacje żołnierze Wermachtu :)
2 1
odpowiedź
User
buahaha
proponuję wyzwanie: spakujcie się, holograma wciśnijcie w worek po ziemniakach i do Niemiec, Szwajcarii, Izraela czy skąd tam wasi mocodawcy pochodzą...
0 0
odpowiedź