SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Onet.pl rozpoczyna współpracę ze Skype

Onet.pl S.A. i Skype Technologies S.A., Global Internet Telephony Company rozpoczynają długoterminową i wyłączną współpracę strategiczną związaną z uruchomieniem i dystrybucją na polskim rynku komunikatora internetowego firmowanego wspólną marką OnetSkype.

Poinformowano już o tym wczoraj oficjalnie (gorąca dyskusja tutaj).

Skype jest programem pozwalającym użytkownikom na darmową komunikację zarówno głosową jak i tekstową (jak w tradycyjnych komunikatorach). Umożliwia również tanie rozmowy telefoniczne, które można odbierać (SkypeIn) lub wykonywać (SkypeOut) przy użyciu komputera podłączonego do Inter-netu. Autorami Skype'a są twórcy kultowego programu KaZaA.

O olbrzymiej popularności Skype, świadczy liczba pobrań programu: prawie 130 000 000 na całym świecie, w tym  3 000 000  w Polsce. Codziennie przybywa  ponad 150 000  nowych.

"Połączenie zaawansowanej technologii komunikatorów głosowych Skype oraz wysokiej wartości ser-wisów z internetową platformą medialną Onet.pl oraz jego bazą użytkowników ma ogromne znaczenie dla polskiego rynku. Jestem przekonany, ze OnetSkype zrewolucjonizuje komunikację polskich użyt-kowników nie tylko między sobą ale z całym światem" - powiedział Łukasz Wejchert, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Onet.pl.

"Z wielką radością witamy współpracę  z Onet.pl i udostępnienie aplikacji Skype" -stwierdził Niklas Zennström, współzałożyciel i Dyrektor Generalny Skype.
"Polska jest wiodącym rynkiem dla Skype od czasu rozpoczęcia naszej działalności w roku 2003. W wyniku przedmiotowej współpracy Onet staje się istotnym partnerem w dziedzinie nowoczesnych sys-temów komunikacyjnych".

Komunikator głosowy OnetSkype, dostosowany do rynku polskiego jest udostępniony internautom pod adresem www.skype.onet.pl. Aplikacja dostępna w polskiej wersji językowej wykorzystuje zaawanso-waną technologię p2p, współpracującą z praktycznie każdym komputerem bez potrzeby dodatkowych konfiguracji. Łączenie odbywa się bezpośrednio między dwoma użytkownikami sieci.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Onet.pl rozpoczyna współpracę ze Skype

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl