SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Onet.pl zarobił 48 mln zł w III kw.

Przychody Onet.pl ze sprzedaży w III kwartale br. wyniosły prawie 48 mln zł. Obroty w tym zakresie całego segmentu internetowego Grupy TVN osiągnęły wartość 55,8 mln zł.

Na 55,8 mln zł, które Grupa TVN do początku czerwca do końca września br. zarobiła ze sprzedaży swoich serwisów i usług internetowych, 49,3 mln zł stanową przychody od innych podmiotów z rynku, a 6,5 – przychody ze sprzedaży do pozostałych segmentów grupy. Przychody Grupy TVN ze sprzedaży oferty internetowej zwiększyły się w porównaniu z III kwartałem ub.r. o 26,4 proc. Wzrost przychodów gotówkowych w skali rok do roku wyniósł 27 proc., czyli 11 mln zł, a wzrost takich przychodów z reklamy graficznej – 29 proc. „Silna poprawa przychodów wynika głównie z dalszego wzrostu budżetów reklamowych przeznaczanych na reklamę internetową przez największe branże na rynku” – czytamy w komunikacie spółki.

Ponad 85 proc. przychodów ze sprzedaży segmentu internetowego Grupy TVN zapewnił Onet.pl. W III kwartale br. ze sprzedaży portal pozyskał prawie 48 mln zł, czyli o 19 proc. więcej niż rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży pozostałych serwisów i usług Grupy TVN wzrosły w skali roku o niespełna 30 proc. Jednocześnie EBITDA tej części segmentu internetowego spółki spadła o 3,3 mln zł do straty na poziomie 2,4 mln zł. Grupa TVN uzasadnia to stratą związaną z uruchomieniem serwisu Onet VOD.Komentarz Macieja Kossowskiego, dyrektora pionu sprzedaży usług marketingowych w Grupie Onet.pl
W III kwartale br. Onet.pl zwiększył zarówno wolumen, jak i efektywne ceny kluczowych formatów reklamowych. Wyraźniej widać, że reklamodawcy przenoszą do internetu coraz więcej swoich budżetów oraz inwestują coraz większe kwoty w badanie skuteczności reklamy internetowej dla potrzeb budowania wizerunku marek. Dotyczy to również sektorów, które budują przede wszystkim top of mind swoich marek, a które dotychczas nie inwestowały mocno w reklamę online. Największy reklamodawca na rynku, sektor żywności, podwoił swoje wydatki na Onecie w pierwszych trzech kwartałach br., inwestując głównie w formy rich media i reklamę wideo.

Dołącz do dyskusji: Onet.pl zarobił 48 mln zł w III kw.

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gembal
Cz, a jeśli tak to kiedy nowy BlogOnet?
odpowiedź
User
qosmio
Onet to portal anty Polski tylko przyglupy na nim siedza!
odpowiedź